BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Sınıf Öğrencilerine Girişimcilik Semineri Verildi

          Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ve GMKA 2015 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Balıkesir Kariyer Akademi” projesi faaliyetleri içerisinde yer alan girişimcilikte farkındalık oluşturulması amacıyla İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın’ın koordinatörlüğünde İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine 29 Şubat 2016 tarihinde Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Girişimcilik”  semineri verildi. 
12. Sınıf Öğrencilerine Girişimcilik Semineri Verildi

    Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Saran ile BUGEMİ Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti. Girişimcilik Eğitmeni Murat Taşkın tarafından verilen seminerde Girişimcilik konusunda farkındalık oluşturmak konusu işlenerek girişimciliğin bir kariyer tercihi olduğu, kişilik tipleri içinde girişimci kişiliğin özellikleri, yaşam dönemlerine göre girişimcilik, iş ahlakı, yaratıcı iş fikirleri geliştirme konuları örneklerle anlatıldı.

“KELEBEK ETKİSİ” TEORİSİ İLE ÖĞRENCİLERE GİRİŞİMCİLİK ANLATILDI

    Öğrencilere; “Okulunuz bittiğinde size yeterli miktarda para verilse Balıkesir bölgesi ihtiyaçlarına yönelik olarak hangi işi kurardınız?”  sorusu sorulmasının ardından verilen cevaplar neticesinde risk alarak başarıya ulaşmış girişimcilerin hayat hikayelerinden örneklere yer verildi. Hayatın tamamının öğrenme yolculuğu olduğu, kişinin aldığı diploma ile yetinmeyip kendisini sürekli geliştirmesi gerekliliği vurgulanarak küçük gibi gözüken yaratıcı bir fikrin, büyük ve etkili sonuçlar doğurabileceği ve yaşadıkları topluma katkısının büyük olacağı “Kelebek Etkisi” teorisi ile öğrencilere aktarıldı.

 

 

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.