BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anıldı

    15 Temmuz gecesi yazılan destanı ve tarihe şanlı bir direniş olarak geçen mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak adına “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anıldı

   15 Temmuz gecesi yazılan destanı ve tarihe şanlı bir direniş olarak geçen mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak adına “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.

     Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”nin vurgulandığı program, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in konuşmalarıyla devam etti.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker konuşmalarında, Şairler tarihe sinsice girerler. Kendilerine başka anlamlar katarak tarihe çok özel notlar tutarlar. Bunun bir anlamı vardır çünkü yeryüzünün değişen kahramanlarına göre tarih, çoğu zaman kurşun kalemlerle yazılır, silinir, tekrar yazılır, silinir, tekrar yazılır. Çoğu zaman da çocuklara güç sahiplerinin yazdığı tarih anlatılır. Programımıza konuşmacı olarak katılan sevgili Cevat Akkanat, 15 Temmuz’a dair şairlerin tarihe düştüğü bu notları aldı topladı ve literatüre geçirdi. Hepiniz adına kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

      Hepimizin çocukluk evrelerinden geçtiğini ve farklı farklı hikayeleri olduğunu hatırlatan Müdürümüz, konuşmalarını Bu salondaki çocuklarında artı bir hikayesi var. Geleceğe sahip çıkacak, gelecekte bu ülkeyi yönetecek, geleceğimiz olan çocuklar tarihin çok önemli bir dönümünü canlı olarak yaşadılar, şahit oldular ve hiç unutmayacaklar. İnşallah biz de hiç unutturmayacağız.” sözleriyle tamamladı.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ŞİİRLER

     Resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Program esnasında şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin okuduğu şiirler dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Şiir Dalında Dereceye Giren Öğrenciler:

Altıeylül Plevne Ortaokulu’ndan Sena Karakaya_ Birinci

Bigadiç Atatürk Ortaokulu’ndan Betül Yalçın_ İkinci

Altıeylül Köylüköy Ortaokulu’ndan Ebru Güney_ Üçüncü

Resim Dalında Dereceye Giren Öğrenciler:

Susurluk Fatih Ortaokulu’ndan Elif Sudun_ Birinci

Karesi Atatürk Ortaokulu’ndan Öykü Işıkgüler_ İkinci

Gönen Sarıköy Atatürk İlkokulu’ndan Berke Can_ Üçüncü 

ŞAİR CEVAT AKKANAT 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİNİ ANLATTI

      Programda konuşmacı olarak yer alan Şair Cevat Akkanat, konuşmalarına vefatının 80. Yıldönümü münasebetiyle İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anarak başladı. Akabinde dinleyenlere tarihten bu yana darbeler ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile demokrasi kahramanları hakkında eşsiz güzellikteki şiirleri eşliğinde önemli bilgiler aktardı.

 ÖĞRENCİLERDEN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA” RESİM SERGİSİ

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in Şair Cevat Akkanat’a çiçek takdimi ve teşekkürlerinin ardından resim dalında yarışmaya katılan tüm öğrencilerin eserlerinin sergilendiği resim sergisinin açılışı Devrim Erbil Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.

 

27-12-2016  28-12-201627-12-2016  27-12-2016

28-12-2016  27-12-2016  

28-12-2016  28-12-2016

28-12-2016

 

  

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.