BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı

     2016–2017 eğitim–öğretim yılı “2. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı”, Altıeylül Öğretmenevinde gerçekleştirildi.
2. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı

     Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Yener Çaycı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka, resmi/özel kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

     2016–2017 eğitim–öğretim yılı 2. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı, Kamu kurum-kuruluş temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin planlama ve iş birliği ile ilgili teklif ve projelerinin, İlimizdeki Yaygın Eğitim Hizmetlerinin uygulamaları ile ilgili sorun ve önerilerin değerlendirilmesi, Hayat Boyu Öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirildi.

     Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan’ ın açılış konuşması ile başlayan toplantı,  sayısal veriler ile ilgili İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka tarafından komisyon üyelerine bilgilendirme yapılması ile devam etti. Daha sonra katılımcılara talep ve önerileri ile ilgili söz verilerek görüş alış verişinde bulunuldu.

BENGİ, DİĞER KURUMLARIN DA DESTEĞİ İLE BAŞARIYA ULAŞACAKTIR

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarında, Sayın Valimiz Ersin Yazıcının himayesinde gerçekleştirilen ve İlimizde eğitimin kalitesini artıracak olan BENGİ projesinin diğer kurumların da desteği ile başarıya ulaşacağını söyledi. Bu bağlamda kitap okuma alışkanlığının da özellikle önemine vurgu yaparak okuma alışkanlığının ailede başladığını bizlerin çocuklarımıza birer rol model olmamız gerektiğini belirtti. Ayrıca sağlığımız konusunda da gereken hassasiyeti göstermemiz gerektiğini ifade ederek gereksiz ilaç kullanımı konusunda çevremizi, verilecek eğitimlerle bilinçlendirmemizin önemine dikkat çekti.

     Dilek ve temennilerin ardından 2016–2017 eğitim–öğretim yılı “2. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı” sona erdi.

         

03-03-2017  03-03-2017 

03-03-2017  03-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.