BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

      “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesiyle Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılına ulaştığımız bu anlamlı günde Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve  1979 yılında UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesi ile birlikte uluslararası bir nitelik kazanarak dünya kardeşliğine örnek teşkil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.         
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

        Sevgili Çocuklar,

     Dünya çocuklarının da katımıyla büyük bir coşkuyla dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vererek kutladığımız dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en önemli göstergesidir.

     Geleceğimizin teminatı, siz çocuklarımızın, okuyan, araştıran, bilgiye ulaşmanın yanında bilgi üretme becerisine sahip, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen gençler olarak yetişmeniz en önemli beklentimizdir.

      Bizler, en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almanız, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanız için tüm imkânları siz sevgili öğrencilerimiz için kullanmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti sizin sayenizde daha da güzelleşecek, yükselecek ve ilerleyecektir.

    Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın kahramanlarını, aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

     Bu duygularla bu anlamlı günde geleceğimizin güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nı  kutluyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                 Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.