BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlikleri Yarışması

       Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün, Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında her yıl düzenlediği “Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları”  Sındırgı Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ,  Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent KAPLAN, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim IŞIK, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sami GÜNNÜ, Sındırgı İlçe Müftüsü Halil HAZAR,  okul müdürleri, idareciler, öğretmen ve öğrenciler ile Sındırgı halkının katılımıyla 04.04.2015 Cumartesi günü saat 10.00’da Sındırgı’da gerçekleştirildi. 
6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlikleri Yarışması

       Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başladı.

       Yarışmada jüri üyesi olarak Balıkesir İl Müftü yardımcıları Ramazan TOPCAN ile Necati KARA,  İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Mansur TEYFUROV ile Hesham Mohamed İbrahim MOTOWA görev aldı.

      Sındırgı A.İ.H.L öğrencisi Emrullah TURAN’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti büyük beğeni ve ilgiyle dinlendi.

BİLGİ YARIŞMASI

     3 grupta yapılan “Bilgi Yarışması” çekişmeli geçti. Uzatma sorularına kalan grup yarışmaları sonucunda Balıkesir A.İ.H.L., Bandırma A.İ.H.L, Edremit A.İ.H.L ve Gönen A.İ.H.L finale yükseldi.

      Öğrencilerimizin iyi hazırlandığı ve kendilerini başarıyla ifade ettikleri “Bilgi Yarışması” finali sonucunda;

       Balıkesir (Karesi) Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci,

       Gönen AİHL ikinci,  

       Edremit AİHL üçüncü oldu.

ŞİİR YARIŞMASI 

       Jürinin oldukça zorlandığı yarışmada, öğrencilerin okuduğu şiirler dinleyenlere duygulu anlar yaşattı. “Şiir Yarışması” sonucunda;

     Balıkesir (Karesi) A.İ.H.L  öğrencisi M. Bilal DÖNMEZ  birinci

     Erdek AİHL öğrencisi Sümeyye URAS,  ikinci

      Bandırma AİHL öğrencisi M. Akif DİRİCİ üçüncü oldu.

METİN CANLANDIRMA YARIŞMASI

     “Metin Canlandırma” yarışması sonucunda;

      Dursunbey A.İ.H.L birinci,

     Sındırgı A.İ.H.L ikinci  

     Burhaniye A.İ.H.L üçüncü oldu.

      İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının öğrenci sayısı ve kalitesi açısından çalışmalar sürmektedir. “6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlikleri Yarışmaları” her yıl daha iyi performansa ulaşmaktadır. Bu yarışmalara katılan öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

     Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, “Sındırgı Belediyesi olarak sizleri ilçemizde görmekten ve böyle güzel bir etkinlikte ev sahipliği yapmaktan mutluyuz. İmam Hatip Liselerinin eğitimde farklı bir yönü vardır. Bu okulların her türlü ihtiyaçları için Belediye olarak katkı sağlamaya hazırız.”dedi.

      Dereceye giren öğrencilerimize Protokol üyeleri tarafından çeşitli hediye ve ödüller takdim edildi. Program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

     “6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” nda birinci olan okullarımız ve öğrencilerimiz İlimizi, 2 Mayıs 2015 tarihinde Manisa da yapılacak olan “Bölge Yarışması”nda temsil edeceklerdir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor “Bölge Yarışması”nda öğrencilerimize üstün başarılar diliyoruz.

 

Arapça Yarışma  Arapça Yarışma

Arapça Yarışma  Arapça Yarışma

Arapça Yarışma  Arapça Yarışma

Arapça Yarışma  Arapça Yarışma

Arapça Yarışma  Arapça Yarışma

Arapça Yarışma

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.