BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” Eğitimi Başladı

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Ar-Ge Birimi’nin Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı’na hazırlanan ve değerlendirme sonucunda başarılı olarak hibe desteği almaya hak kazanan “Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” projesinin ilk eğitimi, Karesi ve Dursunbey ilçelerinde görev yapan idarecilerinin katılımı ve  Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Bahadır ERİŞTİ´nin sunumuyla Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 21 Temmuz 2015 Salı günü başlamıştır.
“Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” Eğitimi Başladı

LİDERLİK EĞİTİMLERİ 8 BÖLGEDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

 

      Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Bahadır ERİŞTİ´nin gerçekleştirdiği  liderlik eğitimleri, Karesi ve Altıeylül ilçelerinde 2 gün ; Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde 1 gün olmak üzere toplamda 8 bölgede yapılacak olup kullanacak eğitim programı gün içerisinde 7 saat , toplamda 56 saat olarak tamamlanacaktır.

 

LİDERLİK EĞİTİMLERİ HEM TEORİK HEM DE UYGULAMALI OLACAK

 

       Liderlik eğitimleri, iletişimin önemi, motivasyon ve iş doyumu, çatışma yönetimi-karar verme, takım kurma ve yönetme, etkili kurum yöneticilerinin liderlik özellikleri, okulun/kurumun yeniden yapılandırılması ve liderlik, öğretim liderliği boyutları gibi ana başlıkları içerecek olup hem teorik hem de uygulamalı bir çalışma olacaktır.

 

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.