BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Maarif Müfettişlerimizle Daha Güçlü Eğitim” Semineri Başladı

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanlığımız ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırlayarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı’na sunduğu ve değerlendirme sonucunda başarılı olarak hibe desteği almaya hak kazanan “Maarif Müfettişlerimizle Daha Güçlü Eğitim” projesinin eğitimleri Maarif Müfettişleri Başkanlığına bağlı 40 müfettiş, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü idari amirleri, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katılımı ve  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan EROĞLU’nun sunumuyla 30 Temmuz 2015 Perşembe günüYeni Öğretmenevi’nde  başladı.
“Maarif Müfettişlerimizle Daha Güçlü Eğitim” Semineri Başladı

     Proje koordinatörü ve sorumlusu olarak açılış konuşmalarını yapan Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Aytekin YILMAZ konuşmalarında, “Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile uzun süreli bir planlamanın sonucu olarak ortaya çıkan bu eğitim kapsamlı bir çalışmanın ürünüdür. Bu tür eğitimler, eğitim süreçlerinin denetim ve uygulama aşamalarında birebir içinde yer alan müfettişlerimizin gerek kişisel gerekse mesleki gelişimlerine değer katan anlamlı çalışmalardır. Çalışmanın başarıya ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve başarılı bir eğitim süreci geçirmeyi temenni ederek saygılarımı sunuyorum.” sözlerine yer verdi.     

      Proje kapsamında düzenlenecek olan eğitimlerde müdürlüğümüze bağlı okullarda Rehberlik ve Teftiş görevlerini ifa eden Maarif Müfettişlerimiz ve diğer katılımcıların mesleki gelişimleri desteklenecek ve Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak, kurum amaçlarının gerçekleştirilmesinde yönetici, öğretmen ve diğer personelin çalışmalarına rehberlik ve liderlik edilecektir.    

      30 Temmuz 2015 ile 31 Temmuz 2015 tarihlerinde toplamda 2 gün 12 saat sürecek olan eğitimlerde katılımcılara “Müfettiş Nitelikleri ve Yeterlilikleri (Kişisel Nitelikleri, Liderlik Nitelikleri, Uzmanlık Nitelikleri, Teknik Yeterlilik, İnsancıl Yeterlilik, Karar Yeterliliği)” , “Müfettiş Rolleri,  Denetim Politikası ve Uygulanması İçin Otorite Kaynakları (Rol boyutu, Görev boyutu, Süreç boyutu, Davranış boyutu, Bürokratik Otorite, Kişisel Otorite, Teknik-Rasyonel Otorite, Profesyonel Otorite, Ahlaki Otorite)” başlıklarında bilgiler aktarılacaktır.        

      30 Temmuz 2015 Perşembe günü başlayan “Maarif Müfettişlerimizle Daha Güçlü Eğitim” projesinin eğitimleri 31 Temmuz 2015 cuma günü katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erecektir.

 

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.