BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Proje Hazırlama Teknikleri Kursu” Kapanış Töreni

         İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı işbirliğinde 07-11 Eylül 2015 ve 14-18 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen “Proje Hazırlama Teknikleri Kursu” kapanış töreni İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Maarif Müfettişi Başkan Yardımcısı Aytekin YILMAZ, Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN, Bakanlık proje eğitmenlerinden Neslihan GİRAY, Levent TOLAY ve 20 ilçemizden toplam 99 kursiyerin katılımı ile 18 Eylül 2015 tarihinde Yeni Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. 
“Proje Hazırlama Teknikleri Kursu” Kapanış Töreni

       Eğitimlere Bakanlık proje eğitmenlerinden Neslihan GİRAY, Levent TOLAY ve Mehmet YAZAR katıldığı ve iki hafta boyunca tüm ilçelerimizden toplamda 99 kursiyerin yer aldığı  her bir eğitim, 5 gün süreyle toplamda 30 saat gerçekleştirilen ve iki eğitimimiz toplamda 60 saatte tamamlanan “Proje Hazırlama Teknikleri Kursu” nda, Temel proje terimleri, Proje planlama, Proje uygulama, Mantıksal çerçeve yaklaşımı, Faaliyet planı hazırlama ve bütçe analizi, Proje hazırlanacak kurum ve kuruluşlar eğitim konularında bilgi verilmiştir

         Katılımcılar adına Didar Esin ESER yaptığı konuşmada, “Bizleri bilgileriyle aydınlatan ve paylaşan hocalarımıza teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizi de kutluyorum. Bilgi insanın gücüdür ve ben bu beş günlük süreçten sonra kendimi daha güçlü hissediyorum. Teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

EĞİTİM ADINA DAHA FAZLA PROJENİN İÇİNDE OLMAK BİZİM EN BÜYÜK ARZUMUZ

          İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, “Projeler, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önem verdiğimiz bir konu. Çünkü proje olmadığı zaman hiçbir şey yapamıyoruz. Bina yapımından yapılan projelerden tutun eğitim ve öğretim adına yapılan projeler, AB projeleri hepsi belirli bir planlama, hazırlığı gerektiriyor. AB Projeleri, GMKA, TÜBİTAK ve Genel Müdürlüklerinin projelerinde ve eğitim adına yapılacak olan daha fazla projenin içinde olmak bizim en büyük arzumuz. Bu proje döngüsü içinde fedakarlık göstererek bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanımız Şennur ÇETİN hanıma, iki haftadan beri burada projeleri öğretebilme ve istişare yapma adına bulunan hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

TÜBİTAK’A MÜRACAAT SAYISINDA ESKİŞEHİR BÖLGE BİRİNCİSİ   VE KA1 PROJESİ MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜYÜZ

       Biz bu konuda iddialıyız ve bundan sonra da iddiamız devam edecek. 2014 yılında GMKA projelerinde Milli Eğitim olarak en büyük payı aldık. Tübitak projelerine müracaat sayısı olarak bölge bazında birinciyiz. Proje yapma konusunda okulların bir hazırlığının olduğunu ve istekli olunduğunu gördük. KA 1 projesi Mesleki Eğitim Alanında Türkiye Dördüncüsüyüz. KA 2 ve diğer proje çalışmalarımızda da daha başarılı olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şube Müdürleri, ilçe müdürleri ve okul müdürleri ile yaptığımız toplantılarda proje çalışmalarının önemli olduğunu devamlı olarak ifade etmekteyiz.

      Proje yazma ve hazırlama da bir eğitim ve disiplin gerektiriyor. Belli kıstas ve ölçütleri yerine getirmeniz lazım. İnşallah bu projelerin bundan sonra da devam etmesini kurumsal olarak istiyoruz. Bu programın hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerinin ardından konuşmalarını tamamladı.

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Bakanlık proje eğitmenlerinden Neslihan GİRAY, Levent TOLAY’a plaket vermelerinin ardından katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle “Proje Hazırlama Teknikleri Kursu” kapanış töreni sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.