BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJELERİNDE BALIKESİR FARKI

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı okul ve kurumlarınca AB hibe programlarına yapılan projelerde önemli başarı sağlandı.
AB PROJELERİNDE BALIKESİR FARKI

     

        2016 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumların AB hibe projelerine yaptığı başvuru sonuçları bu hafta itibariyle açıklandı. Proje hibe alanlarında Balıkesir’deki okul ve kurumlardan önemli sayıda proje kabul edildi.

     Erasmus+ Yetişkin Eğitimi alanında Türkiye genelinde 25 proje kabul edildi. Bu projelerden 2’sinin Balıkesir ilinden Ayvalık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Dursunbey Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ait olduğu ve bu alanda kabul edilen proje sayısında Ankara ve Adana’dan sonra Balıkesir ilinin Türkiye 3.sü olduğu görüldü.

   Erasmus+ Okul Eğitimi alanında Türkiye genelinde 3500 proje ile başvuru yapıldığı, başvurulardan sadece 113 projenin kabul edildiği ve bu projelerden 3 tanesinin Balıkesir iline ait olduğu görüldü. Balıkesir ili proje kabul sayısı sıralamasında Türkiye genelinde 7. sırada yer aldı. Kabul edilen 3 projeden 2 tanesi Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 1 tanesi Dursunbey Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlandı.

     Erasmus+ Mesleki Eğitim alanında ilçelerdeki meslek liselerinden 15 projenin kabul edildiği, Türkiye genelinde kabul edilen proje sayısına oranlandığında en çok projesi kabul edilen il sıralamasında Balıkesir’in 8. sırada yer aldığı görüldü.

    2016 yılında yazılan projelerden açıklanan tekliflere göre Balıkesir ilinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında çalışılacak 20 AB Projesi ile eğitim kurumlarına büyük bir sinerji oluşması beklenmektedir.

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, “2016 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Ekibi tarafından bizzat yazılan ya da koordine edilerek okul ve kurumlarımız tarafından yazılan projelerde büyük başarı sağlamış durumdayız. 2017-2018 öğretim yılında okul ve kurumlarımızın çalışacağı 20 AB Projesi ilimize büyük bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca geçen hafta itibariyle açıklanan GMKA Teknik Destek projelerinde de ikinci çağrı döneminden 4, üçüncü çağrı döneminden 1 projemiz uygulanacaktır. Bu proje sayısı ile Balıkesir’in AB projelerindeki farkı ortaya çıkmaktadır. Kurumlarımızın kapasitesine katkı sağlayacak bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen Müdürlüğümüz Ar-Ge Proje Ekibine ve okullarımızdaki yönetici ve proje koordinatörü öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.  

 

 

08-08-2017    08-08-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.