BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİHL Arası Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması

      Balıkesir İli Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve “Genç Bilaller” Ezanı Güzel Okuma Yarışması 21.03.2015 Cumartesi günü Susurluk’ta gerçekleştirildi.
AİHL Arası Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması

        Her yıl Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası “Kur’an-ı Kerim´ i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma” yarışması Susurluk Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Susurluk’ta yapıldı. Yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü  Yusuf  CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin KIZILOĞLU, Balıkesir İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Mehmet ÖZKAN, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY,  Susurluk İlçe Müftüsü Şükrü DEMİREL katılımıyla 21.03.2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

        Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR´ ün yaptığı açılış konuşmalarında, İmam Hatip Liselerinin liseler içinde önemli bir yeri olduğunu belirterek böylesine güzel bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan son derece gurur duyduğunu belirtti.  Bütün misafirleri “Hoş geldiniz” sözleriyle selamlayıp yarışmaya katılan öğrencilerimize başarı dileyerek konuşmalarını tamamladı.  

       Program, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması ile başladı. Susurluk Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi korosunun  söyledikleri ilahileri seyirciler büyük beğeni ile dinledi.

      Her iki yarışmada da Jüri Başkanlığını Susurluk İlçe Müftüsü Şükrü DEMİREL yaptı.

     Jüri üyelerinin ilk üçü belirlemekte bir hayli zorlandığı yarışma sonucunda "Genç Sada"  Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması  Balıkesir  A.İ.H.L den Mehmet BABAYİĞİT birinci olurken, ikinciliği Gönen A.İ.H.L den Burak MEZ ve üçüncülüğü Dursunbey A.İ.H.L den İsmail BİLGİÇ kazanmıştır.

      Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin KIZILOĞLU konuşmalarında,  “ Bu yarışmaya katılan bütün kardeşlerimiz bizim gönlümüzde birincidir. Her türlü etkinlikte sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Teşekkür ederim.” dedi.

         "Genç Bilaller" Ezanı Güzel Okuma yarışmasının sonucunda ise birinciliği Savaştepe A.İ.H.L den Semih COŞKUN, ikinciliği Balıkesir A.İ.H.L den Emrah BAKIRLI ve üçüncülüğü ise Edremit A.İ.H.L den H.Kağan CEYLAN kazanmıştır.

       Yarışma sonunda öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf  CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin KIZILOĞLU tarafından verildi.

       Yarışmalarda birinci olan öğrencilere laptop, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi.

       Ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, “Öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i ve ezanı en güzel bir şekilde okuyan öğrencilerimizi gözlerinden ve alınlarından öpüyorum. Sağ olsunlar var olsunlar sözleriyle başladı.

        “İlimizde yeni yapılması planlanan Anadolu İmam Hatip Liseleri bina ve pansiyon çalışmalarımız Bandırma, Burhaniye, Bigadiç, Gönen, Dursunbey ilçelerimizde hızla devam etmektedir.”

         İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ okul müdürlerine seslenerek, “Bina yapmanın yanında önemli olan bu okullarımızın içinin doldurulması ve şenlendirilmesi daha önemlisi de kaliteli İmam Hatip Lisesi gençliği yetiştirmektir. Ayrıca yaz tatili süresince okullarımızda Kur’an-ı Kerim kursları açalım. Çocuklarımıza en güzel şekilde Kur’an-ı Kerim okumayı ve anlamayı öğretelim. Bu konuda siz değerli okul müdürlerimizden özel gayret göstermenizi istiyorum.

        Ev sahipliği yapan Susurluk Kaymakamlığına, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin HIZLIOĞLU, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR’e ve Susurluk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

        Program "Hatıra  Fotoğrafı " çekimiyle sona erdi.    

 

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması  Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması  Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması  Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması  

    

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.