BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİHL Müdürleri Toplantısı Gönen´de Yapıldı

       2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri toplantısı 16 Eylül 2015 tarihinde Gönen İmam Hatip Lisesi´nde yapıldı. 
 AİHL Müdürleri Toplantısı Gönen´de Yapıldı

       Gönen İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğini yaptığı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri Toplantısı Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ, Balıkesir İlindeki 14 Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İMAM HATİP LİSELERİNİN DAHAİYİ SEVİYELERE GELMESİ GEREKMEKTEDİR

       Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ’ın İmam Hatip Liselerinin öneminden bahsettiği konuşmalarında, İmam Hatip Liselerinin cazip hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını nicelikle beraber artık nitelik hususunda da daha iyi seviyelere gelinmesi gerektiğini dile getirdi.

MESLEKİ FAALİYETLERİN YÜRÜTÜLEBİLMESİ İÇİN MÜFTÜLÜKLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE BULUNULMALIDIR 

       İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ´de yaptığı konuşmalarında İmam Hatip Okullarımıza yeni kayıt olan öğrencilerimizin uyum sorunu yaşamaması için, idareci, rehber öğretmen, öğretmen ve veli tarafından gerekli çalışmaların yapılması ile okullarımızda destekleme kurslarının açılması için gerekli gayretin üst düzeyde gösterilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, öğrencilerimizin mesleki ve akademik anlamda gelişmesi ve mesleki faaliyetlerin yürütülebilmesi için Müftülüklerle işbirliği içinde bulunulmasının uygun olacağını dile getirdi. İmam Hatip Ortaokullarının bu sene mezun vereceğini hatırlatan Ahmet CENGİZ, İmam Hatip Ortaokullarından ve diğer ortaokullardan mezun olan öğrencilerin İmam Hatip Liselerine kazandırılması adına isteyen öğrencileri İmam Hatip Lisesine yönlendirilmesi için veliler, İmam Hatip Ortaokulu Müdürleri ve diğer okul müdürleri ile diyalog halinde olunmasının yararlı olacağını sözlerine ekledi.

        2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri toplantısı sabah başlayıp öğleden sonra da "Yeni dönem için yapılacak çalışmalar ile eğitimdeki çözüm yolları üzerine görüşmeler."  şeklinde devam etmiş ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileğiyle sona ermiştir.

 

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.