BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül 100. Yıl MTAL “Kariyer Günleri”nin Konuğu

   Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL Müdürlüğü ile Genç MÜSİAD arasında gerçekleştirilen “Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL öğretmen ve öğrencilerinin sanayideki gelişmeleri takip etme ve okul sanayi bağını güçlendirme amaçlı eğitim, sanayideki işletmelere saha gezisi ve fuar gezileri çalışmaları yapılmasına yönelik farkındalık oluşturma” projesi kapsamında “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül 100. Yıl MTAL “Kariyer Günleri”nin Konuğu

     Altıeylül 100. Yıl MTAL’de gerçekleştirilen “Kariyer Günleri” etkinliğine bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere konuk olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız, Genç MÜSİAD Başkanı Abdürrahim Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe ve Fatih Aka, Altıeylül 100. Yıl MTAL Müdürü Ayhan Kılıç, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     “Kariyer Günleri” etkinliği, Altıeylül 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kılıç’ın proje hakkında katılımcıları bilgilendirme konuşması ile başladı.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ SİZİN ELLERİNİZDE

     Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kendisinin de imam hatip lisesi yani meslek lisesi mezunu olduğunu belirterek başladığı konuşmalarında meslek liselerinin hak ettiği yere doğru hızla ilerlediğine ve geleceğinin de son derece aydınlık olduğuna inandığını sözlerine ekledi. Ülkemizin ara elemana çok ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, ”Öğrencilerimizin kaliteli ve mesleğine hakim olarak yetişmesi çok önemli. Türkiye’nin geleceği sizin ellerinizde. Bu anlamda meslek liselerinde yetişen öğrencilerin şanslı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

     Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL Müdürlüğü ile Genç MÜSİAD arasında gerçekleştirilen bu protokolü önemsediğini ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Meslek liselerinin iş adamları dernekleriyle, özellikle genç işadamları dernekleriyle hem tecrübe aktarımı hem bir vizyona sahip olması hem de şehrin kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle iş dünyasıyla irtibatta olması, öğrencilerin onlara sorular sorması ve bilgi ve tecrübelerinden faydalanmaları açısından bu tür programların sık sık gerçekleştirilmesini arzu ediyorum.” sözlerinin ardından öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı.

MESLEKİ EĞİTİME ÖNEM VEREN BİR İLİZ

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, başta Altıeylül Zekai Kafaoğlu ile Genç MÜSİAD yetkililerine teşekkür ederek başladığı konuşmalarında şunları kaydetti: “Balıkesir olarak mesleki eğitim anlamında iyi bir noktadayız. İlçelerimiz ile birlikte mesleki eğitime önem veren bir iliz. Bizler bu alanda organize sanayi bölgesindeki yatırımcılarımızla birlikte meslek lisesi memleket meselesi anlayışıyla girişimlerde bulunarak konuyu biraz daha yaygınlaştıralım istedik. Her velimizin aklından geçen, evlatlarının avukat, doktor, mühendis olması. Ancak bu ülkenin iyi bir doktora, iyi bir mühendise ihtiyacı olduğu kadar iyi berbere, iyi terziye, iyi kaynakçıya, iyi marangoza, İyi üretim yapan sanayiciye de ihtiyacı var. Hem de çok ihtiyacı var.” dedi.

BİR ŞEHİRDE FEN LİSESİ NE KADAR ÖNEMLİYSE, MESLEK LİSESİNİN DE O KADAR ÖNEMLİ

     Balıkesir’in hem sanayi hem de turizm açısından büyüyen ve gelişen bir şehir olduğuna dikkati çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Bir şehirde fen lisesi ne kadar önemliyse, meslek lisesinin de o kadar önemli olduğuna inanıyorum. Organize sanayi bölgesinde herkes ara eleman ihtiyacını dile getiriyor. Dolayısıyla öğrencilerimize iş imkanı sağlayacak bir çok iş yeri var. Yeter ki kendinizi iyi yetiştirin, kendinizi önemseyin, kendinize değer verin, kendinizi küçük görmeyin. Sizler bu şehirde kalmaya, üretmeye devam edeceksiniz. Yapacağınız iş gerçekten çok önemli. O anlamda değerinizi bilin. Çalıştığınız, kendinize güvenip inandığınız zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok. İnşallah meslek liselerinin geleceğinin bu günlerden çok çok daha iyi olacağına, daha iyi noktalara erişeceğimize inanıyorum.” sözlerine yer vermesinin ardından öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı.

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.