BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Kurtdereli MTAL’den Halk Oyunlarında Türkiye İkinciliği

   Millî Eğitim Bakanlığınca Kocaeli’de düzenlenen ve 24 ilden 31 halk oyunu ekibinin katıldığı "Gençler Türkiye Şampiyonası" "Sahne düzenlemesiz" kategorisinde Balıkesir Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye ikincisi oldu.
Altıeylül Kurtdereli MTAL’den Halk Oyunlarında Türkiye İkinciliği

SAHNE DÜZENLEMESİZ KATEGORİSİNDE ALTIEYLÜL KURTDERELİ MTAL TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

     14 Şubat 2017 tarihinde Balıkesir´de gerçekleşen halk oyunları yarışmasında il birincisi olan ve 4 Mart 2017 tarihinde de Yalova İlinde yapılan bölge yarışmasında bölge birincisi olan Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi 28-29 Nisan 2017 tarihleri arasında katıldığı Türkiye finalinde başarı göstererek "Sahne düzenlemesiz" kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

     17 ekibin yarıştığı "Sahne düzenlemesiz" kategorisinde birinciliği Hakkâri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinciliği Balıkesir Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise Denizli Cumhuriyet Anadolu Lisesi takımları elde etti.

     Türkiye ikincisi olarak Balıkesir´e dönen Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, okul müdürü Fatih Hangül, okul müdür yardımcısı Mustafa Miran, Halk oyunları ekibinden sorumlu Biyoloji öğretmeni Nuray Yaşar ve öğrenciler ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´yı makamında ziyaret etti.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bir süre sohbet ettiği halk oyunları ekibine başarılarının devamını dileyerek kendilerini altın ile ödüllendirdi.

KÜLTÜREL KÖKLERİNE SAHİP ÇIKAN GENÇLERİMİZLE BİRLİKTEYİZ

     Halk oyunlarının sevgi ve barış için çok önemli bir köprü olduğunu ifade eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Kültürümüzün en önemli yaşayan değerlerinden olan halk oyunlarını gelecek nesillere aktarmak adına yapılan bütün faaliyetleri anlamlı buluyorum. Millî Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlıklarımız ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda da yörelerin kültürlerinin korunması, birlik ve beraberliğin sağlanması açısından çok önemli. Halk oyunlarımız kültürümüzün önemli parçalarıdır.  Spor disiplini çerçevesinde birçok kişinin aynı anda organize olarak gerçekleştirilen bu sanatsal ve kültürel organizasyonda üstün başarı göstererek, Balıkesir’i en iyi şekilde temsil eden oyuncularımızı tebrik eder, başarılarını artırarak devam edeceğini temenni ederim".dedi.

     Halk oyunları ekibi, başarı ve mutluluklarını paylaştıkları Vali Ersin Yazıcı´ya kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

ALTIEYLÜL KURTDERELİ MTAL, HALK OYUNLARINDA BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Millî Eğitim Bakanlığınca Kocaeli’de düzenlenen ve 24 ilden 31 halk oyunu ekibinin katıldığı "Gençler Türkiye Şampiyonası" "Sahne düzenlemesiz" kategorisinde üstün başarı göstererek büyük bir başarıya imza atan ve Türkiye ikinciliğini elde eden Balıkesir Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

18-05-2017  18-05-2017

18-05-2017  18-05-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.