BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası "Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” İl Finali

       Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında bu yıl 7. si düzenlenen "Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” İl Finali Balıkesir Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde 02.04.2016 tarihinde saat 10.00’da Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  
Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası

      Programa, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Din Öğretimi Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Haydar Aydın, İl Müftü V. Ramazan Topcan, İl Müftü Yardımcısı Necati Kara, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sami Günnü, Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler , veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz konuşmalarında,  “Kuran-ı Kerim´in dilinin Arapça olması nedeniyle Arap dili, yer yüzündeki İslâm dinine mensup insanlar için özel bir yere sahiptir. Günümüzde de önemini ve dünya dilleri arasındaki etkinliğini gittikçe artıran bir dildir. Arapçayı bu kadar önemli kılan, küresel bir iletişim aracı haline getiren ve tüm Müslümanları bütünleştiren şüphesiz ki İslam dinidir.  İslam’da ibadetin dili olması sebebiyle bütün Müslümanlar ibadetlerini Arapça ile eda eder. ‘Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları’ da kutlu kitabımızın ana dilini öğrencilerimize sevdirmek ve böylesine büyük öneme sahip olan bir dilin öğrenimine ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin geleceklerini olumlu yönde şekillendirmeye yönelik her türlü faaliyet ve çalışmalarını gönülden destekliyoruz. Böylesine güzel bir etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

      Yarışmanın juri üyeliğini, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Hesham Mutawie, Dr. Ossama Hassan Ahmed Es-Sokr, Dr. Mansur Teyfur yaptı.

      2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği danışmanlığında Arapça’nın önemini kavratmak ve Arapça’yı sevdirerek öğretmek amacıyla bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Balıkesir Anadolu İmam Hatip Liseler Arası “Arapça Etkinlik Yarışması”nda Balıkesir il merkezinde ve ilçelerde eğitim-öğretim yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Arapça Bilgi Yarışması”, “Arapça Şiir Yarışması” ve “Hikâye Canlandırma” alanlarında yarıştı.

“ARAPÇA BİLGİ YARIŞMASI” DALINDA

Karesi Balıkesir AİHL - BİRİNCİ

Edremit  AİHL - İKİNCİ

Dursunbey AİHL - ÜÇÜNCÜ

“ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI” DALINDA

Karesi  Balıkesir AİHL öğrencisi M.Bilal Dönmez - BİRİNCİ,

Karesi  Şule Yüksel Şenler AİHL öğrencisi - Feyza Nur Kani - İKİNCİ,

Dursunbey AİHL öğrencisi - Elif Şen - ÜÇÜNCÜ

“ARAPÇA METİN CANLANDIRMA” DALINDA

Dursunbey AİHL öğrencisi Ali Bayındır - BİRİNCİ

Burhaniye AİHL öğrencileri – İKİNCİ

Bigadiç AİHL öğrencileri - ÜÇÜNCÜ  

     BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

      Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında bu yıl 7. si düzenlenen "Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” İl Finali sonucunda dereceye giren öğrenciler, değişik hediyelerle ödüllendirildi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında bu yıl 7. si düzenlenen "Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” İl Finalinde dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor 30 Nisan 2016 tarihinde Bilecik’te yapılacak olan bölge finalinde ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

                                                                       

 06-04-2016  06-04-2016

 06-04-2016  06-04-2016

06-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.