BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın”

      İvrindi’nin Mallıca, Kuşdere, Ayaklı, Çarkacı Mahalleleri’nde İvrindi Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yürüttüğü ve Proje ortağı İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Proje iştirakçisi İvrindi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunulan “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesiyle bakım ve onarımı tamamlanan okulun açılışı programı, Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN ve eşi Hanımefendi Gülseren YAMAN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Edip UĞUR ve eşi Nurgül UĞUR, İvrindi Kaymakamı Bekir ÇELİK, Balıkesir protokolü ve Mallıca Mahallesi halkının  katılımıyla 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü Mallıca Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
“Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın”

      Program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

EĞİTİME VERİLEN DESTEKLERLE İLİMİZE 35 OKUL DAHA KAZANDIRACAĞIZ

         Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, tüm annelerin anneler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında bu açılış töreninde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Eğitime verilen desteklerle ilimizin beşikten mezara kadar eğitim yapılacak yer haline gelmesi son derece önemli. İlimize 35 tane yeni okul kazandıracağız. Büyükşehrin yatırımları, merkezi idare ve hayırseverlerin yatırımları Büyükşehir ile birlikte 1200 mahallemize hayırlı hizmetler oluşturacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

“ATIL KÖY KALMASIN 7’DEN 70’E EĞİTİM CANLANSIN” PROJESİ BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

        Büyükşehir Belediye Başkanı Edip UĞUR, Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’e, İvrindi’ye, Mallıca Mahallesi ile çevre mahallelere yaptığı hizmetler hakkında bilgi vermesinin ardından “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesi kapsamındaki bu güzel hizmet için emeği geçenlere teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.’ sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

HALK EĞİTİM MERKEZİ ARACILIĞIYLA KURSLAR AÇTIK

         İvrindi Kaymakamı Bekir ÇELİK, köy okullarında yapılan düzenlemelere dikkat çekerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmalarında, çocuklarımıza ders çalışma ortamlarının hazırlanması ve etüt merkezlerini oluşturmak için Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile kurslar açıldığını belirtti. 2014’te hayata geçen “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesi  ile 4 köy okulunun bahçe düzenlemelerinin yapıldığını, Meslek Edindirme Kursları’nın açıldığını ve Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmenleri tarafından haftada bir gün velilere eğitim seminerleri düzenlendiğini ve atıl kalan köy okullarının hayata geçmesinin sağlandığını dile getirdi. Emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

MALLICA, ÇARKACI, AYAKLI, KUŞDERE MAHALLELERİ´NDE UYGULANAN BU PROJE BÖLGEMİZE BİR CANLANMA GETİRDİ

        İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, proje çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak GMKA ile birlikte yürütülen 15 proje olduğunu belirterek, okul öncesi eğitimin arttırılmasına yönelik olarak da il genelinde 3 proje bulunduğunu ve % 51 olan okul öncesi  okullaşma oranının projelerle % 85’lere taşındığını ifade ettiği konuşmalarını, “Kepsut ilçesinde de montessori uygulamasını da yaparak çocukların doğal ortamda yetişmelerine bu projelerle imkan sağladık.    Okul öncesi öğrencilerinin yanında özel eğitim gerektiren öğrenciler ile ilgili olarak da birtakım çalışmalar içerisindeyiz. Bunun dışında Anadolu Meslek Liseleri’nde öğrenme ortamlarının güçlendirilmesine yönelik olarak projelerimiz bulunmaktadır. En önemlisi de bugün burada gerçekleştirdiğimiz Mallıca Mahallesi ile birlikte, Çarkacı, Ayaklı, Kuşdere Mahalleleri´nde uygulanan “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesi bölgeye bir canlanma getirdi. Bu projemizin gerçekleştirilmesinde öncelikle Valimiz Mustafa YAMAN Beyefendiye ve Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur Beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” sözleriyle tamamladı.

         AMACIMIZ BAŞARILARLA ANILAN BİR İVRİNDİ OLUŞTURMAK

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim KARABOĞA konuşmalarında, 2013 yılından bu yıla kadar gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi. “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesiyle de 4 köy okulumuzu atıl kalmaktan kurtararak eğitim üreten, kültür üreten, faaliyet üreten bir merkez haline getirdik. 2015 mali destek programında 9, teknik destek programında 1 olmak üzere projemiz 10 proje başvurumuz var. Bu projelerle de ilçemize çok şeyler kazandırmayı hedefliyoruz. Son üç yılda hazırladığımız 23 projemizle bölgemizin en çok proje üreten ilçesi konumuna geldik. İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız, adı projelerle eğitimde, kültürde ve sosyal alanda her zaman başarılarla anılan bir İvrindi oluşturmak. Bu bağlamda çalışmalarımıza sürekli yanımızda yer alan herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı. 

       Mehteran Takımı ile Halk Oyunları gösterisinin ardından İvrindi’nin Mallıca, Kuşdere, Ayaklı, Çarkacı Mahalleleri’nde İvrindi Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yürüttüğü ve Proje ortağı İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Proje iştirakçisi İvrindi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunulan “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7’den 70’e Eğitim Canlansın” projesiyle bakım ve onarımı tamamlanan okulun açılışı Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN ve eşi Hanımefendi Gülseren YAMAN,  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR ve eşi Nurgül UĞUR, İvrindi Kaymakamı Bekir ÇELİK, İvrindi Belediye Başkanı Recai BAYTAR, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, GMKA Genel Sekreter Vekili Esra KOCABAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirdi. 

       Katılımcılar, “Atıl Köy Okulu Kalmasın 7´den 70’e Eğitim Canlansın” projesiyle bakım ve onarımı tamamlanan ve eğitime kazandırılan okulda incelemelerde bulundu.

ÇANAKKALE GAZİSİ AZMAN ÇAVUŞ´UN KABRİ ZİYARET EDİLDİ 

       Açılışın ardından Mallıca Mahallesi´nin geleneksel hayır yemeğine katılan davetliler ismi Balıkesir´de yeni yapılan bir okula verilen Azman Çavuş olarak da bilinen Gazi Hacı Mehmet Azman Çavuş´un kabrini ziyaret etti.

 

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

Atıl Köy Okulu Kalmasın  

Atıl Köy Okulu Kalmasın  Atıl Köy Okulu Kalmasın

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.