BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu’ndan Müdürümüze Ziyaret

    Balıkesir Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda koruma ve bakım altında bulunan Karesi Adnan Menderes Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Cavit Haydari yurdun kuruluş müdürü Barış İnal ve öğretmenleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’i makamında ziyaret etti.
 Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu’ndan Müdürümüze Ziyaret

“SEVGİ EVİ”NDE KALAN ÇOCUKLARDAN BÜYÜK BAŞARI

     Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri Kuruluş Müdürü Barış İnal, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünün birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla öncelikli dezavantajlı kesimler olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla bakım ve koruma altında olan ve örgün eğitime devam eden 13-18 yaş erkek çocuk ve gençlerimize hizmet vermekte olduğunu belirterek Balıkesir Ayten-Burhan Erdayı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda kalan ve İlimiz genelindeki çeşitli lise ve ortaokullara devam eden çocuklardan altısının takdir belgesi, sekizinin teşekkür belgesi, dördünün de onur belgesi aldığını, takdir belgesi alan iki çocuğumuzun da devam ettikleri sınıflarda okul birincisi, ikisinin de sınıf birincisi olarak akademik anlamda büyük başarıya imza attıklarını ifade etti. Ayrıca çocuklarımızın akademik başarısının yanında sosyal, kültürel ve sportif anlamda da başarılarının olduğunu sözlerine ekledi.

     Ayten Burhan Erdayı Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdunda yaklaşık dört senedir, devletimiz imkanlarıyla bakım ve koruma altında bulunan Afganistan kökenli refakatsiz sığınmacı olan Cavit Haydari’yi de tanıtan Barış İnal, 2015-2016 eğitim öğretim yılında devam ettiği Karesi Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde başarılı bir yıl geçirip takdir belgesi alarak sınıf birincisi olduğunu belirtti.

HEDEFİM BAŞARILI BİR DOKTOR OLMAK

     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker Afganistan kökenli öğrenci Cavit Haydari ile bir süre sohbet etti. Hedefinin Hacettepe Tıp Fakültesi’nde okuyarak başarılı bir doktor olmak ve ülkesine hizmet etmek olduğunu ifade eden Cavit Haydari’nin ve Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda özgüveni yüksek olarak en iyi şekilde yetiştirilen her bir öğrencinin başarılarının artarak devam etmesini ve milletimize faydalı birer fert olmalarını diledi.

     Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

28-06-2016  28-06-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.