BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Kursu Sona Erdi

     “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kursu 16-17-18 Aralık 2015 tarihleri arasında Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde sona erdi.
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Kursu Sona Erdi

     Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde 03 Ocak 2014 tarihinde imzalanan “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” projesi Uygulama Protokolü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapan 184 Halk Eğitim Merkezi Müdürünün katılımı ile 16-17-18 Aralık 2015 tarihlerinde Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hizmet içi eğitim düzenlendi.

      18 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kursu kapanış törenine Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı ve Seminer Eğitim Yöneticisi Nurten Yaban, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erkin Kamacı, ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapan 184 Halk Eğitim Merkezi Müdürü katıldı.

GELECEK NESİLLERİN TEMSİLCİLERİ OLACAK ÖĞRENCİLERİMİZE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, katılımcıları “Hoş geldiniz” sözleri ile selamlayarak başladığı konuşmalarına “İki yıldan bu yana faaliyet gösteren, seminerler ve çalıştaylar düzenlenen Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde bizler toplam kalite yönetimi anlayışı çerçevesinde ve diğer Uygulama Otelleri arasında en iyi hizmet içi eğitim merkezi olmak istiyoruz. Milli Eğitim camiası bunları hak ediyor. Sorumlu olduğumuz öğrenciler ve her kademede yapacağımız çok işler olduğunu düşünüyorum. Gelecek nesillerin temsilcileri olacak öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.” sözleriyle sürdürdü.

BAĞIMLILIK KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLMESİNİ YARARLI BULUYORUM

      Peygamber Efendimizin, “Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.” Hadisine uygun olarak ilim öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade ederek Halk Eğitim Merkezleri’nin bu anlamda çok önemli olduğunu belirtti. Ardından,  “‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi’nin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Balıkesir olarak ortaöğretime devam eden öğrenci sayısıyla Türkiye birincisiyiz ve bununla gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizde madde bağımlılığı yok ancak internet bağımlılığı konusunda aynı şeyi söyleyemiyorum. 2000’ li yıllardan sonraki nesil çok farklı. Dolayısıyla tabiri caizse dijital çağı yaşayan, çabuk tüketen bu nesile farklı projeler üretmeliyiz. Bağımlılık konusunda ve diğer konularda eğitimler verilmesinin yararlı olacağı kanaatindeyim. Bizler sizleri bu konu dolayısıyla misafir etmekten çok mutlu olduk. Hepinize teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

KURSİYERLER BU BELGE İLE 8 SAATLİK AKTİF KURS VEREBİLECEKLER

     Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı ve Seminer Eğitim Yöneticisi Nurten Yaban konuşmalarında, 3 günlük bir eğitimimizin sonuna geldik. 18 saatlik kurs dönemini tamamlayarak belge almaya hak kazandınız. Bu kurs belgesiyle sizler 8 saatlik aktif olarak kurs verebileceksiniz. Bu 3 günlük süreyi güzel geçirdiğinizi umuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ” KAPSAMINDA TOPLAM 289 SEMİNER VE 10.024 KİŞİYE EĞİTİM VERİLMİŞTİR

      18 Mart-29 Nisan 2015 tarihleri arasında da Bakanlığımız tarafından “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verilen beş formatör öğretmen tarafından ilimizde görev yapan 384 rehber öğretmene Ayvalık, Bandırma, Edremit, Gönen, Altıeylül, Dursunbey İlçelerinde 12 grup halinde mahalli hizmet içi eğitimler düzenlenmiştir. Bu eğitimlerden sonra ise belge almaya hak kazanan rehber öğretmenler kendi ilçelerindeki öğrenci ve velilere yönelik olarak bugün itibariye toplam 289 seminerde 10.024 kişiye eğitim vermiştir.

 

21-12-2015  21-12-2015

21-12-2015  21-12-2015

21-12-2015  21-12-2015

21-12-2015  21-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.