BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir, BENGİ İle Birliktelik Ruhunu Yakalıyor

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi “Okuma Etkinliği” ve “Öğretmen Buluşmaları” kapsamında Savaştepe ilçemizde eğitim Yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Balıkesir, BENGİ İle Birliktelik Ruhunu Yakalıyor

   Savaştepe Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Savaştepe Kaymakamı Metin Yılmaz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, daire amirleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

BENGİ, BALIKESİR’DE BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ADINA GÜZEL BİR PROJE

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız BENGİ projesinin, eğitim ve öğretimin niteliğini ve kalitesini artıran Balıkesir’de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti.

     Savaştepe Kaymakamı Metin Yılmaz ise, BENGİ projesine Savaştepe’de büyük önem verdiklerini söyledi.

HEP BİRLİKTE BİR SİNERJİ OLUŞTURMAMIZ GEREK

     Sunumun ardından konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı da, "Hep birlikte bir sinerji oluşturmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek." dedi.

EKİP ÇALIŞMASINA İHTİYAÇ VAR

     Eğitimin ülke ve geleceğimiz açısından önemli olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Hep beraber yol alarak Balıkesir´imizi çok daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Sorunları ortak çalışmalarla hep birlikte çözmek, eğitim-öğretim kalitesinin artırılmasının önündeki engelleri ortadan kaldıracaktır. Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç var. Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalarda bulunacağız. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum." dedi.

BAŞARI İSTEDİĞİNİZ TAKDİRDE GELECEKTİR

     Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceklerini ifade eden Vali Yazıcı," Hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Eğer bir şeyi yapmayı gerçekten çok istiyorsanız, başarmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Normalden fazla çalışır ve yapmanız gerekenleri ertelemezsiniz. Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Başarının sırrı devamlılıktır. İnsanoğlunun isteyip de başaramadığı bir şey yoktur. Biz de başarabilecek imkânlara, öğretmenlere sahibiz.  İnsan bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsa ondan vazgeçmesi söz konusu olmaz. Küçük dokunuşlarla büyük bir başarı elde edebileceğimize inanıyoruz." diye konuştu.

BENGİ ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROJESİ

     Eğitimde başarılı olmak için sanatsal ve spor faaliyetlerinin de önemine değinen Vali Ersin Yazıcı, "BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi.  BENGİ hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Eğitim temelli yaklaşımdan kendini kurtarıp, hem eğitimi hem de öğretimi kapsayan bir projedir. "dedi. 

EĞİTİME MERCEK TUTUYORUZ

     Bengi Projesinde yeni bir öğretinin olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Buraya yapabileceklerimizi yazdık. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım.  Okulda yaptıklarımız çarşıda konuşulur olacak. Bir sinerji olacak. Bunun yararını önümüzdeki dönemde gereceğiz. İsterseniz yapabilirsiniz. Bir takım değerlerimizi kaybetmeye başladık. Birçok değer, ilkokulda ve ortaokulda öğreniliyor. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Herkes işini dürüstçe yapmalı. Birçok değerlerimizi veremediğimiz için olumsuzluklar yaşanmaktadır. "dedi.

HAVA, SU, EKMEK KADAR GEREKLİ

     Değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olan değerleri kapsadığını dile getiren Vali Yazıcı, sevginin, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, iyilik ve merhamet duymanın, çalışkanlığın, hoşgörünün birer değer olduğunu ifade etti.

SONRADAN BU ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK ÇOK ZOR

     İnsanları onurlandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

SAYIN VALİMİZ SAVAŞTEPE FATİH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

     Öğretmenlerin sorularını yanıtlayan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, program sonrasında Savaştepe Fatih Ortaokulu öğrencileri ile de bir araya geldi. Öğrencilere gerek eğitim, gerek mesleki gerekse özel hayatındaki başarılarından, deneyim ve tecrübelerinden bahseden Vali Yazıcı, tüm öğrencilere hayatları boyunca başarılar dileğinde bulundu.

04-05-2017  04-05-2017

04-05-2017  04-05-2017

04-05-2017  04-05-2017

04-05-2017  04-05-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.