BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir BENGİ İle Hedefe Doğru Yol Alıyor

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi “Okuma Etkinliği” kapsamında Bigadiç Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.
Balıkesir BENGİ İle Hedefe Doğru Yol Alıyor

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte Bigadiç Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, hem öğrencilerle kitap okudu, hem de sohbet etti. 

EN İYİ DOST KİTAPTIR

     Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, "Kitaplarla tanıştığımız zaman, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir.  Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Nasıl ki antrenman yapmadan sporda dereceye ulaşamazsanız, kitap okumadan da başarıya ulaşamazsınız. " dedi.

BİRÇOK BAŞARININ BAŞLANGICINDA HAYALLER VAR

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. "dedi.

HEDEF SEÇİLMEDEN BAŞARI ELDE EDİLEMEZ

     Geleceğe dair hedef belirlemeleri noktasında öğrencilerin sağlıklı kararlar vermelerinin önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Ancak eğitim hayatınızda bir hedef için mücadele etmeniz gerekir, hedef seçilmeden hiç bir başarı elde edilemez. Kendi sevdiğiniz mesleği yapmak için çalışın. Başarı demek koyduğunuz hedeflere ulaşabilmeniz demektir. Hedefinizi hep yüksek tutun. İyi bir mesleği ve üniversiteyi hedefleyin. Geleceğe yönelik hedeflerinizi belirlemeniz ve hedefinize doğru yılmadan, sabır ve inançla yürüyeceksiniz. Şu günlerinizin kıymetini bilip en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Ne yapmak istediğinize karar vermek için kendinizi çok iyi tanımanız gerekir. Başarılı olduğunuz alan yapmak istediğiniz şey olmayabilir ancak yetenekli olduğunuz bir alanı seçmeniz geleceğinizi garanti altına almanıza ve başarılı olmanıza yardımcı olur. "diye konuştu.

İNSAN SEVDİĞİ İŞİ YAPTIĞINDA BAŞARIYA ULAŞIR

     Gelecekte bir mesleği gerçekten başarıyla yapabilmenin yalnızca yüksek puanlı bölümleri bitirmekle mümkün olmayacağının bilinmesini isteyen Vali Yazıcı,  "Bölüm tercihi sırasındaki en önemli faktörler ise sizin ilgi ve yönelimlerinizdir. İnsan sevdiği işi yaptığında kuşkusuz başarıya ulaşır. Bu yüzden diğer aile bireylerinin sizleri bazı seçeneklere zorlaması doğru değil. Aileler çocuklarını başkalarıyla karşılaştırmamalı, onların istemedikleri programlara girmeleri için zorlamamalıdır. "dedi.

      Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Bigadiç Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinledi. Öğrenciler de  okullarını ziyaretlerinden dolayı Vali Ersin Yazıcı´ya,  sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

 

 19-05-201719-05-2017

19-05-2017  19-05-2017

19-05-2017  19-05-2017 

19-05-2017  19-05-2017

19-05-2017  19-05-2017

19-05-2017  19-05-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.