BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” Projesi Burhaniye’de Tanıtıldı

     Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Balıkesir’in kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle Balıkesir’e daha hızlı ve kaliteli hizmet ulaştırmayı amaçlayan “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi Burhaniye’de tanıtıldı.
“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” Projesi Burhaniye’de Tanıtıldı

      Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur´un yer aldığı Reha Yurdakul Kültür Merkezi´ndeki etkinliğe; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Müdürleri, daire başkanları, öğretmen, öğrenci  ve vatandaşlar katıldı.

    “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi kapsamında paydaş kuruluşlarının stantları gezildi. Özellikle ebru etkinliği ve Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün el sanatları sergisi büyük ilgi gördü.

BURHANİYE’DE FAALİYETLER GÜN BOYU SÜRDÜ

        Balıkesir´de, bütün proje paydaşlarıyla el ele vererek, bütüncül bir yaklaşımla, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlatmayı, şehrin en ücra köşelerine kadar, nokta nokta dolaşarak, ulaşılmadık yer, dokunulmadık insan bırakmamayı hedefleyen, “Balıkesir bir Büyük Aile Oluyor” projesi, Burhaniye´de soğuk havaya karşın büyük bir ilgiyle karşılandı.

        Reha Yurdakul Kültür Merkezi´ndeki program Milli Eğitim İşaret Dili kursiyerlerinin eşliğinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

ŞİİR OKUYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ 

        Şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiir okudu, yap boz yarışması gerçekleştirdiler. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, öğrencilerimizi tek tek tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

BALIKESİR ANCAK TÜM KURUM VE KURULUŞLARIN KATILIMIYLA, BİR "BÜYÜK AİLE" OLABİLİR 

        “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesinin birçok kamu kuruluşuyla birlikte yürütüldüğünü belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesiyle birlikte; Balıkesir´de kamu yararına hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini, bütüncül bir yaklaşımla, koordinasyon içinde, Balıkesir halkının ayağına götürmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Ahmet Edip Uğur, devlet ile halkı buluşturduklarını, şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte el ele vererek, bütüncül bir yaklaşımla, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlattıklarını söyledi. Şehre hizmet ederken, o şehrin kurumları arasındaki iletişimsizliğin büyük sorunlara neden olabileceğini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu sorunların koordinasyon eksikliğini ve bölünmüşlüğü de getireceğini belirtti. Balıkesir´le ilgili hizmetlerin planlanmasında, uygularken şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte ortak hareket ederek hizmet üretmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Uğur, "Biz biliyoruz ki, Balıkesir ancak tüm kurum ve kuruluşların katılımıyla, eğitim ve hizmet seferberliğinde, ellerini taşın altına koymasıyla, bir "Büyük Aile" olabilir" dedi.

“LİSELERARASI HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI” BÜYÜK BEĞENİ ALDI 

       Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Burhaniye “Liselerarası Halk Müziği Ses Yarışması” nda öğrencilerin gösterdikleri performans büyük beğeni topladı. Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. 

“İKİ KEKLİK” TÜRKÜSÜNÜN HİKAYESİ RESMEDİLDİ

       Balıkesir yöresine ait olan “İki Kekli” türküsünün hikayesinin anlatıldığı sunum eşliğinde resmedilen tablo Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a takdim edildi.

    “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi kapsamında paydaş kuruluşlarının stantları ve öğrencilerin etkinlikleri gün boyu Burhaniye’de faaliyet gösterdi. Orman Bölge Müdürlüğü vatandaşlara fidan dağıttı.

 

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016  20-01-2016

20-01-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.