BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi Kepsut’ta Tanıtıldı

       Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Balıkesir’in kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle Balıkesir’e daha hızlı ve kaliteli hizmet ulaştırmayı amaçlayan “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi ilk defa Kepsut’ta tanıtıldı.
“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi Kepsut’ta Tanıtıldı

KEPSUT’TA FAALİYETLER GÜN BOYU SÜRDÜ

    Balıkesir’in Kepsut ilçesi’nde düzenlenen törende, öğrenciler şiirlerini, hikayelerini okudu, oyunlar oynadı, gösteriler gerçekleştirdi. Paydaş kuruluşların stantlarının yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tanıtım ve etkinlik tırı gün boyu Kepsut’ta faaliyet gösterdi.

   Kepsut kapalı pazar yeri alanındaki törene, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Kepsut Kaymakamı Osman Bilgin, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, bürokratlar ve daire başkanları, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

KEPSUT 125. YIL YBO “HAYATIN RİTMİ” GRUBUNUN GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI

    Program, Kepsut 125. Yıl YBO öğrencilerinden oluşan ve büyük beğeni alan “Hayatın Ritmi” grubunun gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesinin paydaş kuruluşlarından AFAD İl Müdürü Bekir Bahar, Gençlik Hizmetleri İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kurtuluş Candan, İl Sağlık Müdür Vekili Erhan Kocadereli, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Vekili Aslan Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Müftü Yardımcısı Ramazan Topcan ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul konuşma yaptı.

"BALIKESİR BÜYÜK BİR AİLE OLUYOR" PROJESİNİN İÇİNDE YER ALMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUZ

    İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi etkinliğinde yaptığı konuşmalarına “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Balıkesir Büyük Bir Aile Oluyor’ projesinin içinde yer almaktan onur ve gurur duyuyoruz. Milli Eğitim camiası adına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” sözleriyle başladı. Çocuklarımız, gençlerimiz, öğrencilerimiz bu proje içerisinde olmaktan dolayı çok mutlular. Sadece Kepsut değil, bundan sonra başka ilçelerde de yapılacak etkinliklerde Milli Eğitim camiası olarak tüm gücümüzle yer alacağız.

   Çocuklarımızın kendilerine özgüven duyması anlamında bu etkinlikleri çok önemsiyoruz.  Biraz önce çocuklarımızın şiir ve hikaye okumalarını, geleneksel çocuk oyunlarını oynamalarını hep birlikte izledik ve izlemeye de devam edeceğiz. Yine oyun ve drama etkinlikler ile faaliyetleri içinde bizler de yer alacağız.  Kepsut ilçesinde 125. Yıl YBO da “Zorluklarla Baş Edebilme” seminerlerimiz var ve bu seminerlerimiz devam ediyor. Ben bu faaliyetlerde, seminerlerde görev alan bütün öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Tekrar bu etkinliğin Balıkesir’e faydalı, hayırlı, uğurlu olmasını umut ediyor, saygılar sunuyorum.

BALIKESİR, ANCAK TÜM KURUM VE KURULUŞLARININ KATILDIĞI BİR EĞİTİM VE HİZMET SEFERBERLİĞİYLE BÜYÜK AİLE OLABİLİR

    Projenin tanıtımında söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi olarak ‘önce insan´ düsturuyla sosyal karakterli yerel yönetim faaliyetlerinden bir yenisine daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

   Bu projeyle birlikte, Balıkesir´de kamu yararına hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini, bütüncül bir yaklaşımla, koordineli olarak, Balıkesir halkının ayağına hizmet götürmeyi hedeflediklerini belirterek, “ ‘Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor’ projemizle, Türkiye´de ilk kez yapılan bir protokol neticesinde bütün proje paydaşlarımızla el ele vererek, şehrimizi nokta nokta dolaşacağımız, bütüncül olarak, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlatıyoruz. Bir "Büyük Aile" olabilmenin temel adımı, bu şehirde yaşayan, bütün insanlarımız için, eğitim, farkındalık ve uygulama seferberliği oluşturarak, devlet ile halkı buluşturmak ve devleti hizmet anlamında halkın ayağına götürmektir. Bu projemiz ile şehrin sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı, dokunmayı, hemşerilerimizin yaşadıkları şehre olan aidiyet hissini, insan fıtratına uygun olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Balıkesir´le ilgili hizmetlerimizi tasarlarken, uygularken şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte, paylaşarak, danışarak, katılarak, katılmalarını sağlayarak, halkımız ile birlikte, hizmet üretmeyi önceliyoruz. Biz biliyoruz ki Balıkesir, ancak tüm kurum ve kuruluşlarının katıldığı bir eğitim ve hizmet seferberliğiyle büyük aile olabilir.” dedi.

   “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, konuşmalarının sonunda Balıkesir´in en ücra köşesine varıncaya kadar çalışacaklarını dile getirdi.

AFAD´DAN YARALI KURTARMA TATBİKATI

  “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesi kapsamında paydaş kuruluşlarının stantları ve öğrencilerin etkinlikleri gün boyu Kepsut’ta faaliyet gösterdi. Mahalle muhtarlarına, projenin paydaş kurumlarının temsilcilerine, öğrencilere hediyeler verildi. AFAD´ın binadan yaralı kurtarma tatbikatının izlenmesinin ardından Orman Bölge Müdürlüğü vatandaşlara fidan dağıttı.

 

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.