BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Balıkesir Kariyer Akademi" Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

   "Balıkesir Kariyer Akademi" projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Yeni Öğretmenevi’nde yapıldı.       


     Toplantıya, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz ve proje ortağı İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Barbaros Aynaoğlu, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili Necdet Erkan, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Saran, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Biriminden Sorumlu Şube Müdürleri ve proje danışman öğretmenleri katıldı

     İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje yöneticisi Yusuf Yalçın, projenin tanıtımı ile proje hazırlama aşamalarını sunum eşliğinde gerçekleştirdi.

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, “Balıkesir Kariyer Akademi alanında ortaya konulmuş olan ve GMKA desteğiyle Balıkesir ve diğer illere örnek olabilecek bu kapsamlı çalışmanın ilimize ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” sözleriyle başladığı konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Yeni yetişen genç neslin kendi geleceğine ait karar verme noktasındaki sosyal faktörler gerçeğini bilmekteyiz. Bu proje, gençlerin kendi geleceklerine karar verme aşamasında ışık tutacak bir çalışmadır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız ile Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğümüz başta olmak üzere Bakanlığımıza bağlı olan bütün Genel Müdürlüklerimizin gençlerimizin geleceğine dair ciddi çalışmaları vardır. Bu, zaman zaman çalıştaylar şeklinde olduğu gibi bölge toplantıları ve İl Müdürleri toplantılarında dile getirilmektedir. Sayın Bakanımız Nabi Avcı ve Sayın Müsteşarımız Yusuf Tekin’in de talimatları ve Milli Eğitim Bakanlığında görev alan arkadaşların gayretleriyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi en iyi şekilde yönetmek, eğitmek ve topluma iyi birer birey olarak kazandırmak için gece gündüz el birliğiyle çalışmaktayız. Amacımız, genç nesillere milletini seven, milli ve manevi değerleriyle donatılmış, ülkesiyle barışık, toplumda problem teşkil etmeyen, milletinin değerleriyle yaşamayı bilen hem kendisine hem çevresine huzur veren bireyler kazandırmaktır. Bu örnek çalışmada yer alan, destek veren ve katılımcıların her birine İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

KARİYER VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ÖNCELİKLE 12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ OLMAK ÜZERE 18-24 YAŞ ARALIĞINDAKİ TÜM GENÇLERİMİZE ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR

     Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen "Balıkesir Kariyer Akademi" projesi ile Balıkesir İl Merkezinde oluşturulan Balıkesir Kariyer Akademi isimli Kariyer ve Danışmanlık Merkezinde öncelikle 12.sınıf öğrencilerimiz olmak üzere 18-24 yaş aralığındaki tüm gençlerimize ücretsiz verilecek kariyer ve danışmanlık hizmetleri ile gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, bölgenin beşeri sermayesinin beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca bu merkezle gençlerimizin çalışma hayatının gerektirdiği bilgi ve iletişim teknolojileri, problem çözme becerileri, özgüven, etkili iletişim, zaman yönetimi, kariyer planlama, özgeçmiş hazırlama ve iş başvurusu, mülakat teknikleri, bireysel gelişim ve eylem planı hazırlama gibi temel becerilere sahip olmaları hedeflenmektedir.

    Danışman öğretmenlere sertifikaları, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan tarafından verilmesinin ardından "Balıkesir Kariyer Akademi" projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı sona erdi.

 

26-04-2016  26-04-2016

26-04-2016  26-04-2016

26-04-2016  26-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.