BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Liseliler Derneği’nden Balıkesir Lisesi’ni Tercih Eden Öğrencilerimize Burs

   Balıkesir Liseliler Derneği, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 470 ve üstü puan alarak ilimizin köklü okullarından Balıkesir Lisesi’ni tercih eden öğrencilerimize 300 TL burs vereceğini açıkladı.
Balıkesir Liseliler Derneği’nden Balıkesir Lisesi’ni Tercih Eden Öğrencilerimize Burs

470 VE ÜZERİ PUAN ALAN VE BALIKESİR LİSESİNİ TERCİH EDEN 10 ÖĞRENCİYE AYLIK 300 TL BURS

     Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu,1885 yılından günümüze kadar Balıkesir’de eğitim öğretime devam eden Balıkesir Lisesi’nin ilimizin en önemli okullarından biri olduğunu ancak son yıllarda fazla tercih edilmediğini, bu yıl Balıkesir Lisesi’ni tercih edecek öğrencilerimize aylık 300 lira burs vereceklerini söyledi. Balıkesir Lisesi’ni yeniden cazip hale getirmek ve başarılı öğrencileri okula kazandırmak için burs vermeye karar verdiklerini, Balıkesir Liseliler Derneği olarak 470 ve üstünde puan alan ve okulumuzu tercih eden 10 öğrenciye aylık 300 TL burs vereceklerini ayrıca üniversiteye hazırlık sürecinin her aşamasında da destek olmayı sürdüreceklerini ifade etti.

TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KATKI SAĞLAYAN BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ’NE TEŞEKKÜR

     Toplumsal dayanışmaya katkı, gönüllülük bilinci ve motivasyonun sağlanması amacıyla geleceğimizin teminatı öğrencilerimize verilecek burs imkânlarının büyük önem arz ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “132 yıldır Balıkesir’de eğitim öğretime devam eden ve Balıkesir’in tarihi okullarından biri olan Balıkesir Lisesi öğrencilerine burs imkanı sağlayarak destek veren Balıkesir Liseliler Derneği’ne teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

26-08-2017  26-08-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.