BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Özel Açı Koleji ve Temel Lisesi Açıldı

Dershanelerin dönüşümü kapsamında yeni oluşan Balıkesir Özel Açı Koleji ve Temel Lisesi törenle açıldı.
Balıkesir Özel Açı Koleji ve Temel Lisesi Açıldı

     Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU,  Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, AÇI Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa ALTUNDAL, AÇI Koleji Müdürü Berna AYRAN, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

      Açılış töreni saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

İYİ YETİŞMİŞ GELECEK NESİLLER DİLİYORUM

       AÇI Koleji Müdürü Berna AYRAN, protokole teşekkür ederek başladığı konuşmalarını “ Biz iyi bir eğitim yuvası olmak için yola çıktık ve çok emekler sarf ederek bu günlere geldik. Bu günlere gelmemizde çok yardımı büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor iyi yetişmiş gelecek nesiller dileğiyle okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” sözleriyle tamamladı.

AÇI BUGÜN TEMEL LİSE VE KOLEJ OLARAK YOLUNA DEVAM EDİYOR

         AÇI Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa ALTUNDAL protokolü selamlayarak konuşmalarına hoş geldiniz sözleriyle başladı. Ardından “AÇI Balıkesir’de yola çıktığı günden bu yana uzun yıllar dershane olarak hizmet verdi. Bugün Temel Lise ve Kolej olarak yoluna devam ediyor. Bu kurumun açılmasında destek olan tüm Kamu Kurumu temsilcilerine öğretmenlerimize tek tek teşekkür ediyoruz. Burada herkesin emeği var. Bu emeğin yarın bir gün daha büyük kampüslerde ayrı ayrı binalarda olmasını hayal ediyoruz. Bu anlamda herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle  konuşmalarını tamamladı.

ÖZEL AÇI KOLEJLERİNİN ÖZGÜN VE ORİJİNAL OKUL MODELİ OLMASINI DİLİYORUM

         İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf  CENGİZ  konuşmalarına, “Okulların dönüşüm süreci başladıktan sonra çok büyük gayret sarf eden okul Müdürü Berna AYRAN hanımı tebrik ederek başladı. Ardından “Uzun yıllardan beri Özel Okul Balıkesir’imizde açılmıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okulları, Özel Okulculuğu devamlı olarak destekliyor. Batı ülkelerinde Özel Okul oranı % 40-50 iken Türkiye’de maalesef bu rakam yüzde %6. Dönüşüm sürecinden önce de % 4’tü. Özel Temel Liselerin açılmasıyla birlikte % 6 oldu. Balıkesir genelinde 92 tane Özel Okulumuz var. 93. olarak da Özel Açı Koleji açılmış oldu. Yaklaşık 10.000 öğrencimiz burada eğitim öğretim görüyor. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, bize yardımcı olan, eğitim için seferber olan, çocuklarımızın geleceğini daha iyi, daha güzel günlere gitmesini sağlayan çok değerli büyüklerimize çok teşekkür ediyorum.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok şanslı bir dönemdeyiz. Ben de İl Milli Eğitim Müdürü olarak çok şanslı bir dönemdeyim. Balıkesir’de çok güzel bir uyum yakaladık. Bu uyumun bundan sonra da devam etmesini diliyorum.  Özel AÇI Kolejlerinin özgün, orijinal okul modeli olmasını diliyor saygılar sunuyorum.” sözlerine yer verdi.

ÖZEL OKULLAR AÇILIYOR OLMASINDAN MEMNUN OLUYOR, İFTİHAR EDİYORUZ

       Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR konuşmalarında, “Dershaneden dönüşen AÇI okulları inşallah başarılı bir şekilde eğitim ve öğretimine devam edecek. Bu güne kadar belli algı operasyonlarıyla öğrenci toplayan fakat doğru dürüst eğitim vermeyen okullar yerine öğrencilerimizi gerçekten iyi bir şekilde yetiştirecek özel okullar açılıyor olmasından memnun oluyor, iftihar ediyoruz. Okul Müdürü Berna AYRAN hanım çok sıkıntı çekti ama sonu mutlulukla bitti. Belediyelerimiz ve İl Milli Eğitim destek olduk ve okulun zamanında bitmesini sağladık. Biz de bundan çok mutluyuz. İnşallah AÇI Okullarının öğrencileri en iyi şekilde yetişecek.” sözlerine yer verdi.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ

      Ardından öğrencilere seslenerek, “Çocuklar çok çalışmanız lazım. Türkiye’nin geleceği sizlersiniz. Gelecekteki Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Milli Eğitim Müdürleri, yöneticileri, idarecileri sizler olacaksınız. Onun için iyi çalışmanız lazım. İyi çalışın, biz de Balıkesir’i sizlere layık bir Balıkesir yapmak için Belediye Başkanlarımızla beraber çalışıyoruz. Sizler için Çocuk Eğlence Merkezi yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda açılacak. Buraya gitmek istediğinizde mutlaka derslerinizin de iyi olması lazım. Dersleriniz iyi olmazsa huzurlu bir eğlence de olmaz. Ben inanıyorum ki AÇI Okulları öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirecek, öğrencilerimiz de en iyi şekilde mezun olacaklar. Okulumuz hayırlı, uğurlu olsun. Hepinize başarılar diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

        Ritmin Dansı grubunun gösterisinin ardından kurdele kesimiyle Balıkesir Özel Açı Koleji ve Temel Lisesi´nin törenle açılışı törenle gerçekleştirildi.

 

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.