BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir, Türkiye’nin Önemli Üniversitelerine Ev Sahipliği Yaptı

“Balıkesir Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri” 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı. 
Balıkesir, Türkiye’nin Önemli Üniversitelerine Ev Sahipliği Yaptı

   Organizasyonu Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Karesi Rehberlik Araştırma Merkezinin iştiraki ile ‘Eket Fuarcılık’ın düzenlediği “Balıkesir Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri” etkinliğine, açılışının ikinci gününde İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker ziyarette bulundu. Stantları gezen Müdürümüz burada eğitimci ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KATILIMCILAR ÜNİVERSİTE YETKİLİLERİYLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞME FIRSATI BULDU

   Balıkesir ve 20 ilçesinden 92 okul ve 7300 öğrenci Balıkesir Üniversitesi Tercih günlerini ziyaret etti.

  Türkiye genelinden devlet üniversitesi ile vakıf üniversitesinden oluşan 24 üniversite, etkinlik kapsamında stant oluşturarak üniversitelerini tanıttı. Üniversite yetkilileriyle yüz yüze görüşme fırsatı bulan öğrenci, eğitimci ve velilerin stantları gezerek, üniversiteler hakkında bilgi alması ve fikir sahibi olması açısından önem kazanan etkinliğe ilgi büyüktü.

REHBER ÖĞRETMENLERE “REHBER ÖĞRETMEN BULUŞMALARI” SEMİNERİ

    Etkinlik süresince eğitim uzmanları tarafından 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Sınav Stresi ve Motivasyon”, “YGS ve LYS’ye Hazırlık Süreci”, “Etkili Ders Çalışma”,  “Kariyer Planlama”, “Geleceğin Meslekleri ve Meslek Seçimi” konularında bilgilendirici seminerler verildi.

    Balıkesir il ve ilçelerine bağlı resmi ve özel okullarda görevli 100’ün üzerinde rehber öğretmene YÖK Atlası Danışmanı Burak Kılanç tarafından YGS süreci ile ilgili “Rehber Öğretmen Buluşmaları” adlı seminer verildi.

 

01-12-2016  01-12-2016

01-12-2016  01-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.