BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’de Aday Öğretmenlere Demokrasi Semineri

   Balıkesir’deki aday öğretmenlere “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu seminer düzenlendi.
Balıkesir’de Aday Öğretmenlere Demokrasi Semineri

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Demokratik bir toplumun gelişimde eğitimin rolünü kavrayabilmesi ve demokrasi kültürünü gelecek nesillere daha iyi aktarabilmesi için  aday öğretmenlere yönelik “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu seminer verilmektedir. Bu kapsamda İlimize 2016 Şubat atama döneminden sonra atanan 190 aday öğretmenin yetiştirilmesine yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet İçi birimi tarafından “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu seminer verildi.

     Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Cengiz, Mustafa Solak, Mustafa Uras, Hüseyin Aşık ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Güleç ve aday öğretmenler katıldı.

     Program, Milli Eğitim Bakanlığının 15 Temmuz darbe girişimini anlatan ve EBA’da yayınlanan ilk gün videosunun izlenmesi ile başladı.

BİR TEK KAYGIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ OLSUN

     Programda aday öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, “Bir gül için bin dikeni sevmeye talip olan öğretmenlerim.” sözleriyle başladı. Ardından kendisini tanıttı.

    İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Mehmet Akif Ersoy’un, “Tarih”i tekerrür diye ta’rif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? mısralarıyla devam ettiği konuşmalarında, dünü unutmamak için ders çıkarmak gerektiğini ifade etti. Geçmişi unutmamak adına belki de zorunlu din dersi yanında zorunlu dün dersi de olması gerektiğine değinen Müdürümüz, öğretmenler olarak bir tek kaygımızın öğrencilerimiz ve onlara nasıl bir eğitim verebileceğimiz olmasının gerekliliğine vurgu yaptı. 

BENGİ BİZİM SEVDAMIZ OLSUN

     Sayın valimizin himayelerinde gerçekleştirilen BENGİ projesi hakkında da bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz,  öğretmenlerden bunu sadece bir proje olarak görmemelerini istedi. “ BENGİ bizim sevdamız olsun. Okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, değerlerini sahiplenen bir nesil bir nesil için var gücümüzle çalışmalıyız. Balıkesir bu konuda çok şanslı. En üst mülki idare amirlerinden en alt mülki idari amirlere kadar Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ projesini sahiplenmiş durumdalar. Vali, kaymakamlar, Belediye Başkanları okullarımızda. Sizlerle birlikte olmak için can atan mülki amirlerimiz var. Bunun kıymetini bilmeliyiz.” dedi.

ÖĞRETMENLİK SEVDANIZI VE HEYECANINIZI HİÇ YİTİRMEYİNİZ

     Öğretmenliğin ne kadar değerli ve mühim olduğunu yaşadığı örneklerle anlatan Müdürümüz, ülkemizin en saygın mesleğini icra eden öğretmenlerimizden sevda ve heyecanlarını hiç yitirmemelerini istedi. “Bu yaşadığımız kara günleri bir daha yaşamamak için bu güzel günlerin kıymetini bilelim. Eğitim camiası olarak sorumluluğumuz büyük. Yarınlarımızın bu günlerimizden daha güzel olacağına yürekten inanıyorum. Yeni adım attığınız bu kutsal meslekte hepinize başarılar diliyorum.” dedi.    

     İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık’ın “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu sunumunun ardından seminer sona erdi.

                                                     

10-03-2017  10-03-2017

10-03-2017  10-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.