BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir´de İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında, “Balıkesir İmam Hatip Okulları Platformu İstişare Toplantısı” yapıldı.
Balıkesir´de İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı

     Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Merkez Valisi Abdulkadir Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fahri Konuk, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balya Kaymakamı Fatih Topuz,Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Kepsut Kaymakamı Murat Atıci, Manyas Kaymakam V. Abdulhamit Mutlu, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, İmam Hatip Okulları Türkiye Platformu Koordinatörü Zeynel Önal, İmam Hatip Okulları Platformu Balıkesir İl Başkanı Halil Taş, İl Müftü V. Ramazan Topcan, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Ahmet Çakar, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdür V. Halil İbrahim Koyuncu, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Yakup Dönmez, ilçe milli eğitim müdürleri, imam hatip platformuna bağlı dernek başkanları ve bazı siyasi parti temsilcileri katıldı.

     Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ülkemiz genelinde yer alan imam hatip okulları arasındaki işbirliği ve istişareleri güçlendirmek amacıyla kurulan “İmam Hatip Okulları Platformu” tarafından hazırlanan bir sunum yapıldı.

AMACIMIZ: MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE SAHİP BİR NESİL YETİŞTİRMEK

     Program, İmam Hatip Okulları Türkiye Platformu Koordinatörü Zeynel Önal´ın konuşması ile devam etti. Konuşmalarında imam hatiplere daha çok ihtiyaç olduğunu belirten Önal, imam hatip platformu çatısı altında bir araya gelen sivil toplum örgütleri hakkında da bilgi verdi.

     İmam Hatip Platformu Türkiye Koordinatörü Zeynel Önal platformun amacının milli ve manevi değerlere sahip bir nesil yetiştirmek olduğunu ifade ederek bu kapsamda İmam Hatip Okullarının geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

AYRI AYRI GAYRET GÖSTERMELİ VE ÇALIŞMALIYIZ

     Programda bir konuşma yapan Merkez Valisi Abdulkadir Yazıcı da, Vali Ersin Yazıcı´ya Balıkesir Valiliği görevinde başarılar dileyerek, "Hepimizin ayrı ayrı gayret göstermesi ve çalışması gerekiyor. Devletler, milletler kolay kolay kurulmuyor ve kolay kolay yıkılmıyor. Bu süreçler çok önemli. Bir toplumu zihniyet olarak iyi süspanse eder, iyi destekler, iyi yetiştirirseniz, erozyona uğraması da o kadar uzun sürer."dedi.

EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

     Toplantıda son olarak söz alan Vali Ersin Yazıcı ise, okullara gereken önemi verdiklerini ifade ederek, "Sorumluluğumuz çok ağır. Balıkesir´de eğitim kurumlarına dolayısıyla eğitime çok önem veriyoruz. Bu kapsamda BENGİ Projesini uyguluyoruz.  Balıkesir´de imam hatip okullarındaki başarı çıtasını daha da yükseltmek için çalışmalarımız devam edecek. Devletimiz, imam hatip okullarımızın daha çok gelişmesi, fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve eğitim çıtasının daha fazla yükselmesi için projeler ve çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizi önemsemeli onların daha iyi, daha donanımlı yetişmeleri için çaba harcamalıyız. Bu ülkenin gelecekte her yönden donanımlı gençlere ihtiyacı var. Çocuklarımızı değerler eğitimiyle donanmış olarak yetiştirmeye özen göstermeliyiz. İnşallah toplantımızdan iyi şeyler ortaya çıkacak diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bu toplantının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.  

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

20-12-2017  20-12-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.