BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’de “İnsan Hakları”nı En İyi Anlatan Öğrenciler Ödüllendirildi

      Balıkesir’de “İnsan Hakları”nı resim, şiir ve kompozisyon dalında en iyi anlatan öğrenciler ödüllendirildi.
Balıkesir’de “İnsan Hakları”nı En İyi Anlatan Öğrenciler Ödüllendirildi

     10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler bünyesinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 67. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Valilik İnsan Hakları Kurulu Bürosunca İlkokul öğrencileri arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında şiir, lise öğrencileri arasında düzenlenen “İnsan Hakları” konulu kompozisyon yarışması ödül töreni Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Zeki Karaca,  Vali Yardımcısı Mehmet Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Valilik Mustafa Necatibey Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

YETİŞEN YENİ NESLİN İNSAN HAKLARININ TAM KORUNDUĞU BİR DÜNYA OLABİLECEĞİNİN BİLİNCİYLE YETİŞECEĞİNE İNANIYORUM

     Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İnsan Haklarının tüm dünyadaki öneminden bahsettiği konuşmalarında “Bizler insanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören ve insan hakları konusunda diğer dünya milletlerinden önce tanışmış ve bu değerlere yüzyıllarca insanlığa yol göstermiş insanı medeniyetin mensubuyuz. Dolayısıyla İnsan Hakları haftası düşünce dünyamızda kendi kültürel referanslarımıza bağlı kalarak bir evrensel değer olarak idrak etmemiz gerekmektedir.” sözlerine yer verdi. Türkiye’nin insan hakları konusunda çok önemli adımlar attığından bahsederek, “İnsan haklarının korunması görevi, sadece hükümetlerimizin değil bütün kuruluşların ve insanların iş birliğini gerektirmektedir. İnsan haklarının bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun toplumda ve bütün insanlarda bulunması büyük önem taşımaktadır. Yetişen yeni neslin insan onuruna yakışır bir dünyanın ancak insan haklarının tam korunduğu bir dünya olabileceğinin bilinciyle yetişeceğine inanıyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

      Balıkesir’de “İnsan Hakları”nı resim, şiir ve kompozisyon dalında en iyi anlatan öğrencilere ödülleri Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Zeki Karaca,  Vali Yardımcısı Mehmet Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz tarafından takdim edildi.

RESİM

Karesi Şehit Jandarma Teğmen Cengiz Evranos İlkokulu’ndan  Tuana Çetinkaya Birinci

Altıeylül Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu’ndan Gül Sevim Demir  İkinci 

Gömeç Ahmet Tulun Himam İlkokulu’ndan  Sıdıka Beren Sayın Üçüncü

ŞİİR

Altıeylül Plevne Ortaokulu’ndan Pelin Karaman Birinci

Bigadiç Çağış Ortaokulu’ndan Nurten Fındık İkinci

İvrindi Büyük Yenice Ortaokulu’ndan Ayşe Çömez Üçüncü

KOMPOZİSYON

Karesi Bilim ve Sanat Merkezi’nden Şevval Coşgun Birinci

Edremit Saniye-Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eda Üzümcüoğlu İkinci

Bigadiç METEM’den Ahmet Can Dağlı Üçüncü olmuştur.

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

15-12-2015  15-12-2015

15-12-2015  15-12-2015

15-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.