BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’in Genç Mucitleri Ulusal Başarılarla Göz Doldurdu

   Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce “Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali” kapsamında düzenlenen BİLROTEK Robot Turnuvası’nda ulusal derece alarak Balıkesir’in gelecek vadeden genç beyinleri ödüllendirildi.
Balıkesir’in Genç Mucitleri Ulusal Başarılarla Göz Doldurdu

   Balıkesir Yeni Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, daire amirleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

     İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşmalarında, TÜBİTAK Bölge Finali ile Türkiye Finalinde ilimizi başarıyla temsil eden öğretmen ve öğrencilerimizi de sizlerle buluşturmak sizlerle tanıştırmak istedik. ‘Marifet iltifata tabidir.’ sözünden hareketle emekleri ve gayretleriyle bu güzel çalışmalarla TÜBİTAK projelerinde ilimize gerçekten büyük başarılar kazandıran kıymetli öğretmenlerimize ve katılımlarıyla destek veren sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

GELECEĞİN MUCİTLERİ BALIKESİR’E BÜYÜK GURUR YAŞATTI

     “BİLROTEK Ortaokul Temalı Robot Yarışması”nda Karesi Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Enis Zorbazer, Furkan Keskin ve Emirhan Yıldırım, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Harun İkiz, Yunus Emre Avcu danışmanlığında ürettikleri robotları (BengiOrta) TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ,  

     “11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Balıkesir’den Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Ceylin Afacan ve Suat Melis Kundakçı, Biyoloji öğretmeni Leyla Ayverdi danışmanlığında,  “Biyoloji” alanında "Ballıbabagiller Familyasından Bitki Özütleri Kullanılarak Sentezlenen Biyoplastiklerin Besinlerin Raf Ömrünü Uzatmaya Etkisi" projesi ile Bursa Bölge Birinciliklerinin ardından TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ,

     “Psikoloji” alanında Bursa Bölge Birincisi olan Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Şevval Çoşkun ve Efekan Varol, Leyla Ayverdi danışmanlığında “Lise Öğrencilerinin Yaratıcılıklarının Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” projesi;  “Sosyoloji” alanında Karesi Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Rabia Ay ve Fatma Nur Davulcuoğlu, Seher Dalgıç danışmanlığında “Modern Tıbbın Gelişmesiyle Kaybolan Bir Kültürel Değer : ‘Halk Hekimliği’ (Balıkesir Örneği)” projesi,  Bursa Bölge Birinciliklerinin ardından TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ödülü ile büyük bir başarıya imza atarak Balıkesir’e gurur yaşattılar.

     TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları ile BİLROTEK Robot Turnuvası’nda İlimizi en iyi şekilde temsil edip Türkiye çapında derece alarak büyük başarıya imza atan öğrencilerimiz ile kıymetli öğretmenlerimize ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edilmesinin ardından günün anısına fotoğraf çekimiyle program sona erdi. 

08-06-2017  08-06-2017

08-06-2017  08-06-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.