BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bana AB´yi Anlat" Ödül Töreni

       10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yoluyla arttırma amacını taşıyan “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü uhdesinde uygulamaya konulduğu ve ulusal düzeydeki uygulama sürecinin başladığı proje kapsamında 3 dalda düzenlenen “Bana AB’yi Anlat” konulu Kısa Öykü, Resim ve Slogan yarışmasının her il düzeyinde eleme süreçleri tamamlanmış olup ödül töreni Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Altıeylül İlçe Milli Müdürü İbrahim ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa GÜLEÇ, ve Rabiye KAHRAMAN, okul müdürleri, danışman öğretmenler ve dereceye giren öğrencilerin katılımıyla 02 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 14.00’da Yeni Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.


         “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi tanıtım gösteriminin ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN proje hakkında bilgi verdi.

          9. sınıf öğrencilerine yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu Kısa Öykü yarışması 3.sü Edremit Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi  Elif ÇATALTAŞ “Elif AB’yi Öğreniyor” adlı eserini  okumasının ardından ve “Bana AB’yi Anlat” konulu Kısa Öykü yarışması 1.sü Altıeylül Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Çisil Beste DUYGULU’nun “Kaymaklı Höşmerim” adlı eserini okudu.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

       “Bana AB’yi Anlat” konulu Kısa Öykü, Resim ve Slogan yarışmasında 3. olan Edremit Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi  Elif ÇATALTAŞ (Kısa Öykü), Burhaniye Mustafa Keskin Ortaokulu Cansu BAL (Resim), Susurluk Mehmetçik Ortaokulu öğrencisi Gökay CEYLAN (Slogan)´a ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK tarafından verildi.

       Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ali AYDUĞAN (Kısa Öykü), Edremit Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı öğrencisi Ahmet Baran VAROL (Resim), Marmara Saraylar Ortaokulu öğrencisi Ahmet Eren KARGACI (Slogan)’ e ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ tarafından verildi.

        Altıeylül/Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Çisil Beste DUYGULU (Kısa Öykü),  İvrindi Soğanbükü Müdafa-i Hukuk Ortaokulu öğrencisi Nazlıcan BOZKURT (Resim), Edremit Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı öğrencisi Rachel Irmak AKIN (Slogan)’ a ödülleri Valimiz Mustafa YAMAN tarafından verildi.

ÖĞRENCİLER HER ÜLKENİN KENDİNE ÖZGÜ DEĞERLERİNİ ÖĞRENİYORLAR

          Valimiz Mustafa YAMAN, konuşmalarında, “Hükümetimiz kamu personeli ve vatandaşları AB üyesi ülkeleriyle hem hizmet içi eğitimi hem de bilgi ve görgü katmak amacıyla buralarda bulunmaktalar. Bu bizim için önemli. Her ülkenin kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Dezavantajlarımızı bu birlikle düzenleyeceğiz. Öğrenci kardeşlerimiz avantajlı. AB ülkelerine giderek küçük yaşlarda hem müktesebatı öğreniyorlar hem de Avrupa ülkelerindeki bilgi, görgü artırmayı ve oradaki uygulamaları görüyorlar.

BU PROJELER BİZİM KENDİMİZE GÜVENMEMİZİ SAĞLIYOR

      Bu projeler bizim kendimize güvenmemizi sağlıyor. Bizim gençlerimiz dünya çapında önemli yerlerde bulunuyorlar. Türk insanı yardımseverdir. Millet olmamızın gerektiği ve inancımız gereği nerede sıkıntı çeken varsa yardım elimizi uzatıyoruz. Avrupa’nın bizden alacağı özellikler var bizim de onlardan alacağımız özellikler var. Genç kardeşlerimizi görünce mutlu oldum. İnşallah yüksekokul tahsilinizi arzu ettiğiniz bir Avrupa ülkesinde tamamlarsınız. Yine inşallah biz de bir Avrupa Birliği ülkesi oluruz. İş imkanı bulursunuz. Oralarda bizi temsil edersiniz. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’e, mesai arkadaşlarına, öğrenci kardeşlerimize ailelerine, değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

       “Bana AB’yi Anlat” konulu Kısa Öykü, Resim ve Slogan yarışması ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

  1. Lise 9.Sınıf Öğrencilerine Yönelik Kısa Öykü Yarışması Sonuçları:

 

S. No

Kategori

Kazanan

Kaçıncı Olduğu

İlçe Adı/Okul Adı

1

Kısa Öykü

Çisil Beste DUYGULU

1.

Altıeylül/Ticaret Odası Anadolu Lisesi

2

Kısa Öykü

Ali AYDUĞAN

2.

Balya/Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi

3

Kısa Öykü

Elif ÇATALTAŞ

3.

Edremit/Saniye-Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

  1. Ortaöğretim 7. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Resim Yarışması Sonuçları:

 

S. No

Kategori

Kazanan

Kaçıncı Olduğu

İlçe Adı/Okul Adı

1

Resim

Nazlıcan BOZKURT

1.

İvrindi/Soğanbükü Müdafa-i Hukuk Ortaokulu

2

Resim

Ahmet Baran VAROL

2.

Edremit/Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı

3

Resim

Cansu BAL

3.

Burhaniye/Mustafa Keskin Ortaokulu

 

  1. Ortaöğretim 8. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Slogan Yarışması Sonuçları:

 

S. No

Kategori

Kazanan

Kaçıncı Olduğu

İlçe Adı/Okul Adı

1

Slogan

Rachel Irmak AKIN

1.

Edremit/Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı

2

Slogan

Ahmet Eren KARGACI

2.

Marmara/Saraylar Ortaokulu

3

Slogan

Gökay CEYLAN

3.

Susurluk/Mehmetçik Ortaokulu

 

 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.