BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Hafsa Sultan MTAL’de Okuma Vakti..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Bandırma Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Bandırma Hafsa Sultan MTAL’de Okuma Vakti..

ÖĞRENCİLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

     Bandırma Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nöbetçi öğrencileri tarafından ziyaretçi defterini doldurmak üzere nöbetçi masasına davet edilen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, ziyaretçi defterini imzaladı.  Nöbetçi öğrencilerle bir süre sohbet etti.

     Öğretmenlerle bir araya gelerek öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını kaydetti.

BU OKULLARA TÜRKİYE´NİN İHTİYACI VAR

     Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, " Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farklı sektörlerin beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bunun için bilgi ve kültür eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir. Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye´nin ihtiyacı var." dedi.

OKUMA SAATİ

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülsevim Kaçar öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.

BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI

     Okuma saati sonrası, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

TERCİHLERİNİZE DİKKAT EDİN

     Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, ´´Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. İleride mutsuz olacağınız bir bölüm okumayın, kendinize güvenin çünkü bizler sizlere güveniyoruz. Tercihlerinize dikkat edin. Neyi seviyorsanız, hangi iş, hangi meslek size uygunsa onu tercih edin. Başarılı olmak için de en önemli konu disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma.´´ dedi.

HAYALLER EN BÜYÜK ZENGİNLİK

     Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, "Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır. " şeklinde konuştu.

KİTAP OKUYAN İNSAN DÜŞÜNEN İNSANDIR

     Başarılı olmak istiyorsanız, çok kitap okumalısınız şeklinde konuşan Vali Yazıcı, "Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kitap okumanın sayısız yararı vardır. Kitap okuyan kişinin kendine olan güveni oldukça fazladır. Kitap okuyan insan düşünen insandır."dedi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Yazıcı, "Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum. "dedi.

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017  06-10-2017

06-10-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.