BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Ayvalık´ta Eğitimin Mimarı Öğretmenlere Anlatıldı

   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ)  projesi Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıyla Ayvalık´ta öğretmenlere anlatıldı.
BENGİ Ayvalık´ta Eğitimin Mimarı Öğretmenlere Anlatıldı

     Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özay Dörttepe, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, kurum müdürleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, dernek ve meslek odası başkanları ile öğrenciler katıldı.

     Tanıtım toplantısı, saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, 13 Şubat 2017 tarihi itibariye yeni görevine başladığını ifade etti. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın himayesinde Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği BENGİ projesi tanıtım sunumunun ardından ilimizde eğitim adına yapılacak her türlü örnek projeyi destekleyeceklerini belirterek eğitim camiamız adına Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.

 BENGİ PROJESİ HERKESİN KATKI VEREBİLECEĞİ BİR PROJE

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 15 Temmuz darbe girişimine vurgu yaparak başladığı konuşmalarında, bizim bizden başka dostumuz olmadığını, vatanını ve milletini seven herkesin görevini en iyi şekilde yapması gerektiğinin altını çizdi. Böylelikle ülkemizin gelişip büyüyeceğini, bunun için öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü belirtti. Bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını söyledi. BENGİ projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını ifade ederek, öğretmenlerden çok çalışmalarını istedi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarını, “Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. BENGİ projesi herkesin katkı verebileceği bir proje. Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. İnsanları onurlandırmak çok önemli. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor. Hepinize başarılar diliyorum." sözleriyle tamamladı.

 

15-02-2017  15-02-2017  

15-02-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.