BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bengi Burhaniye’de Öğretmenlere Tanıtıldı

   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Burhaniye ilçesindeki öğretmenlere tanıtıldı.
Bengi Burhaniye’de Öğretmenlere Tanıtıldı

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında Burhaniye Ahmet Akın Kültür Merkezinde düzenlenen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi tanıtım toplantısına Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği BENGİ projesi tanıtım sunumunun ardından eğitim camiamız ve çocuklarımız adına Sayın Valimiz Esin Yazıcı’ya teşekkür etti.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarında, bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını ve vatanını ve milletini seven herkesin görevini en iyi şekilde yapması halinde ülkemizin gelişip büyüyeceğini belirterek bu konuda öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü vurguladı.

SONRADAN BU ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK ÇOK ZOR

     İnsanları onurlandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

ÖĞRETMENLİK ÖZEL BİR İHTİSAS MESLEĞİDİR

      Çocuklar iyi eğitilmediği zaman toplumun zarar göreceğini ifade eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Bu ülke, bu çocuklar bizim.  Onlarla beraber yaşayacağız. Öğretmenlerimizi daha iyi motive edeceğiz. Onların kendine olan özgüvenlerini tazeleyeceğiz. Öğretmenler ile ilgili hep ümitli oldum. Bu ümidim boşa çıkmadı.  Öğretmenlerle ilgili birçok başarı hikâyeleri dinledim. Bir öğretmen çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinize bu manada güvenin. Çok insanın hayatına küçücük bir dokunuşla bambaşka bir yolculuğa çıkartabileceğinizi unutmayın. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Öğretmenlik özel bir ihtisas mesleğidir. Bizler öğretmenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu proje ile bir farkındalık oluşturacağız. Bu proje ile kurum ve kuruluşlar olmak üzere dernek ve vakıflar olarak herkesin eğitimle uğraşmasını istiyorum." dedi.

 

 

28-12-2016 28-12-2016

28-12-2016 28-12-2016

28-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.