BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ, Eğitimde Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir’de eğitimin niteliğini geliştirmek ve kalitesini artırmak için hazırlanan BENGİ projesini anlatmak üzere Altıeylül ve Karesi ilçelerimizde görev yapan 1036 öğretmenle bir araya geldi.
BENGİ, Eğitimde Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

    Balıkesir Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya,Balıkesir Valısi Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Haydar Aydın, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay,  Strateji Geliştirme Hizmetleri Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

HERKES GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMALI

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını belirttiği konuşmalarında, BENGİ projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını anlattı. Öğretmenlerden çok çalışmalarını istedi.

    Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu yapan Vali Yazıcı, "15 Temmuz´da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki; bizim bizden başka dostumuz yoktur. Vatanını ve milletini seven herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Böylelikle ülkemiz gelişip büyüyecek. Bunun için siz öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Her zaman sorumluluğumuzu bileceğiz. Ben de 25 yıllık idareci olarak büyük sorumluluklarım var. Bu ülke bizim. Biz ve bizden sonra geleceklerin huzur içinde yaşamasını istiyorsak hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. "dedi.

ÖĞRETMENLİK ÖZEL BİR İHTİSAS MESLEĞİDİR

   Çocukların iyi eğitilmediği zaman toplumun zarar göreceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Bu ülke, bu çocuklar bizim. Onlarla beraber yaşayacağız. Öğretmenlerimizi daha iyi motive edeceğiz. Onların kendine olan özgüvenlerini tazeleyeceğiz. Öğretmenler ile ilgili hep ümitli oldum. Bu ümidim boşa çıkmadı. Öğretmenlerle ilgili birçok başarı hikâyeleri dinledim. Bir öğretmen çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinize bu manada güvenin. Çok insanın hayatına küçücük bir dokunuşla bambaşka bir yolculuğa çıkartabileceğinizi unutmayın. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Öğretmenlik özel bir ihtisas mesleğidir. Bizler öğretmenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu proje ile bir farkındalık oluşturacağız. Bu proje ile kurum ve kuruluşlar olmak üzere dernek ve vakıflar olarak herkesin eğitimle uğraşmasını istiyorum." dedi.

HAVA, SU, EKMEK KADAR GEREKLİ

   Değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olan değerleri kapsadığını dile getiren Vali Yazıcı, sevginin, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, iyilik ve merhamet duymanın, çalışkanlığın, hoşgörünün birer değer olduğunu ifade etti.

EĞİTİME MERCEK TUTUYORUZ

    BENGİ projesinde yeni bir öğretinin olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Buraya yapabileceklerimizi yazdık. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım.  Okulda yaptıklarımız çarşıda konuşulur olacak. Bir sinerji olacak. Bunun yararını önümüzdeki dönemde gereceğiz. İsterseniz yapabilirsiniz. Bir takım değerlerimizi kaybetmeye başladık. Birçok değer, ilkokulda ve ortaokulda öğreniliyor. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Herkes işini dürüstçe yapmalı. Birçok değerlerimizi veremediğimiz için olumsuzluklar yaşanmaktadır. "dedi.

SONRADAN BU ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK ÇOK ZOR

     İnsanları onurlandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, konuşmalarının ardından öğretmenlerimizin sorularını yanıtladı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız da Balıkesir’de eğitimin kalitesinin artırılması noktasında önemli bir proje olan BENGİ projesinin tanıtım sunumunun ardından eğitim camiamız ve çocuklarımız adına Sayın Valimiz Esin Yazıcı’ya teşekkürlerini arz etti.

     Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya ile Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ise, BENGİ projesine ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ettiler.

 

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  03-03-2017

02-03-2017  03-03-2017

03-03-2017  02-03-2017  

02-03-2017 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.