BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ, Havran İlçemizde Öğretmenlere Tanıtıldı

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Havran ilçesindeki öğretmenlere tanıtıldı.
BENGİ, Havran İlçemizde Öğretmenlere Tanıtıldı

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında Havran Kültür Merkezinde düzenlenen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi tanıtım toplantısına Ahmet Türköz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği BENGİ projesi tanıtım sunumunun ardından eğitim camiamız ve çocuklarımız adına Sayın Valimiz Esin Yazıcı’ya teşekkür etti.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitimin ülkemiz ve geleceğimiz açısından önemli olduğunu vurguladığı konuşmalarında hep beraber ekip çalışmasıyla Balıkesir’imizi çok daha iyi yerlere taşıyabileceğimizi belirtti.

BAŞARININ SIRRI DEVAMLILIKTIR

     Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceklerini ifade eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, “Hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Eğer bir şeyi yapmayı gerçekten çok istiyorsanız, başarmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Normalden fazla çalışır ve yapmanız gerekenleri ertelemezsiniz. Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Başarının sırrı devamlılıktır. İnsanoğlunun isteyip de başaramadığı bir şey yoktur. Biz de başarabilecek imkânlara, öğretmenlere sahibiz.  İnsan bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsa ondan vazgeçmesi söz konusu olmaz. Küçük dokunuşlarla büyük bir başarı elde edebileceğimize inanıyoruz." diye konuştu.

BENGİ ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROJESİ

     Eğitimde başarılı olmak için sanatsal ve spor faaliyetlerinin de önemine değinen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi.  BENGİ hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Eğitim temelli yaklaşımdan kendini kurtarıp, hem eğitimi hem de öğretimi kapsayan bir projedir. " dedi.  

HER ZAMAN SORUMLULUĞUMUZU BİLECEĞİZ

      Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu da yapan Vali Yazıcı,"15 Temmuz´da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki; bizim bizden başka dostumuz yoktur. Vatanını ve milletini seven herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Böylelikle ülkemiz gelişip büyüyecek. Bunun için siz öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.  Her zaman sorumluluğumuzu bileceğiz. Ben de 25 yıllık idareci olarak büyük sorumluluklarım var. Bu ülke bizim. Biz ve bizden sonra geleceklerin huzur içinde yaşamasını istiyorsak hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. Bengi Projesinde yeni bir şey yok. Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz." dedi.

 

06-01-2017  06-01-2017

06-01-2017  06-01-2017

06-01-2017  06-01-2017

  Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.