BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Balıkesir’de Başarı Grafiği Yükseliyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında Karesi Gazi İmam-Hatip Ortaokulu’na ziyarette bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ İle Balıkesir’de Başarı Grafiği Yükseliyor

BAŞARI HİKÂYESİNİ YAZMAYA DEVAM EDİN

     Karesi Gazi İmam-Hatip Ortaokulunun ilin en istikrarlı okullarından biri olduğuna dikkat çeken ve Vali Yazıcı, "Bugün Gazi İmam- Hatip Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Balıkesir´de gözle görülür bir başarı grafiği yakaladığınızı görmekten memnunum. Tüm fedakârlıklarınız için teşekkür ediyorum. Sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar çok önemli. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul aile birlikleri,  okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır. Sizin yaptığınız bir başarı hikâyesidir. Bu başarı hikâyesini yazmaya devam edin. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok.  Bu vesile ile görevinizde tekrar başarılar diliyorum. " dedi.

ÜLKEMİZ GÜÇLÜ OLACAKTIR

     Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, "Çocuklarımız ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, o kadar da ülkemiz gelecekte güçlü olacaktır. Bir taraftan eğitim ve öğretim çalışması yapılırken, bir taraftan da değerlerimizin ve duygularımızın da iyi şekilde yönetilmesiyle birlikte öğretmenlerimiz ciddi bir fedakârlık ve özveri içerisinde çocuklarımıza gerekli önemi veriyorlar. Tüm Okul Müdürlüklerimiz, Kaymakamlıklarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve tüm camia üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. "dedi.

SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE KİTAP OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

    Toplantı sonrasında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,   Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

EN İYİ DOST KİTAPTIR

     Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, "Kitaplarla bir kez tanıştığımız zaman, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Seni asla sırtından vurmaz. Yalan söylemez ve üzmez. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için özel zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Sevgili çocuklar, kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu. 

BU MESLEK FEDAKÂRLIK GEREKTİRİYOR

     Öğrencilerden gelen sorular üzerine Valilik mesleğinden söz eden Vali Yazıcı, "Bizim mesleğin asıl çekirdeği kaymakamlıktır." dedi.

       Valilik Makamına kadar uzanan süreci de öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, " Üniversite döneminde hem çalışıp, hem okudum. Ciddi bir deneyimdi benim için. Üniversite yıllarımda da kendime göre hedefler belirledim.  Bu meslek fedakârlık gerektiriyor. Mesai saati gözetmeksizin çalışmalısınız. Bizler, yasalarla belirlenen kurallar ve programlara uygun olarak halkımıza hizmet ederiz. Devlet kurumlarının uyumlu ve ahenkli bir şekilde işleyişinde valilerin koordinasyon görevi bulunuyor. "dedi.

     Karesi Gazi İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

 

05-04-2017  05-04-2017

05-04-2017  05-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.