BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Hedeflerinizi Yüksek Tutun

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Kepsut Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. 
BENGİ İle Hedeflerinizi Yüksek Tutun

   Ziyarette ilk olarak Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı  ile birlikte öğretmen ve idarecilerle bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle tek tek tanışan Vali Yazıcı, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için öğretmenlerden BENGİ Projesine destek vermeye devam etmelerini istedi.

 
   İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Uras´tan ve okul idarecilerinden eğitim ve öğretim çalışmaları hakkında bilgiler alan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, meslek liselerinin eğitim hayatının vazgeçilmezi olduğunu kaydetti. Meslek liselerine ihtiyacın çok olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, meslek olmadan hiçbir iş olmayacağını, meslek liselerinin öğrencilere genç yaşta meslek bilinci kazandırdığını söyledi.

ÇEVREYE DUYARLI SAĞLIKLI NESİLLER

   Teknik ve meslek liselerinin uygulamalı eğitim yaparak öğrencilere meslek kazandıran okullar olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için doğru işlerle başarılı oluyorlar.  Okul yönetimi ve öğretmenlerin üzerine düşen görev ve sorumluluklar ise, çocukların kötü alışkanlıklarının tespit edilmesi ve çevreye duyarlı, sağlıklı nesil olarak yetişmelerini sağlamaktır." şeklinde konuştu.

HER İNSANIN HER BÖLGENİN FARKLI ÖZELLİKLERİ VARDIR

     Kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması bakımından meslek liselerinin öneminin büyük olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Her insanın ve her bölgenin farklı özellikleri vardır. Doğal olarak ihtiyaçları da farklıdır. Özellikle meslek liseleri hayata hazırlayıcı eğitim vermesi ile farkındalığını sergilemektedir. Burada eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz, uygulamalı eğitimlerle bir meslek kazanıyorlar. Onun için bu alanda çok daha iyi olmak durumundayız." dedi

KİTAP OKUMA SAATİ

     Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Uras, Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra muhasebe finansman ve çocuk gelişimi bölümünde okuyan öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLAN BİR ÜLKE

     Öğrencilere gelecek hayatları için çeşitli önerilerde bulunan Vali Yazıcı, "Dünyada söz sahibi olan bir ülke haline gelebilmemiz için herkesin çok çalışması gerekir. Bu bilinçle çok çalışarak, çok öğrenerek ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyabiliriz." diye konuştu.

FIRSATLARIN KARŞINIZA NE ZAMAN ÇIKACAĞI BELLİ OLMAZ

     Gençlerin doğru mesleği seçip, hayatları boyunca mutlu olmaları ve işlerinden zevk alabilmeleri onların üretkenliğine de yansıdığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Yaptığınız işe dört elle sarılın. Artık imkânlarınız da fazla. Umutsuzluğa kapılmadan mücadelenizi verin. Fırsatların karşınıza ne zaman çıkacağı hiç belli olmaz. Ama umutsuzluğa kapıldığınız an yok olursunuz. İş hayatında başarılı olabilmek için, mesleğinizin ihtiyaç duyduğu niteliklere ve iyi bir deneyime sahip olmalısınız. Ayrıca ekip çalışması yapabilmelisiniz." diye konuştu.

HEDEFE ULAŞMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAKSINIZ

     Muhasebecilik mesleğinin her işletme için gerekli ve değişmez nitelikte aranılan  bir meslek olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Sizler de kendinize bir hedef belirleyeceksiniz, o hedefe ulaşmak için çalışacaksınız hem kendinizi hem de ülkemizi daha ileri bir noktaya götüreceksiniz. Sizlerin buralardan kalifiye birer meslek elemanı olarak yetişmeniz için  devletimiz her türlü imkânı seferber ediyor. Yeter ki buradan mezun olup bir meslek sahibi olacak öğrencilerimiz sorumluluklarının bilincinde  olsunlar ve başarılı olmak için çok çalışsınlar. Bizlerin sizlerden tek beklentimiz budur. Çünkü sizler buradaki eğitiminizi başarıyla tamamlayıp mezun olduğunuzda elinizde hem bölümünüzle ilgili mesleki eğitim diplomanız, hem de mesleğinizle ilgili işyeri açma çalışma ruhsatınız olacak." dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

     Öğrencilere derslerinde başarılar dileyen ve her zaman öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, kitap okuyan öğrencilerin derslerinde başarılı olduğunu söyledi ve öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Kepsut Çok Programlı Anadolu Lisesinde uygulanmakta olan "Bir Rafı da Sen Doldur" kampanyasına destek vererek, kitap hediye etti.

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017  

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-201702-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

02-11-2017  02-11-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.