BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Kitaplarla Dost Olduk

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, okul ziyaretlerine Sındırgı Düvertepe Yatılı Bölge  Ortaokulu ile devam etti.
BENGİ İle Kitaplarla Dost Olduk

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık eşlik etti.

     Sındırgı Düvertepe Yatılı Bölge Ortaokulunda incelemelerde bulunan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı  7. ve 8. sınıf öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katılarak, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsetti.

BU PROJEYE DEVAM EDECEĞİZ

     Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali Yazıcı, "Bugün de Sındırgı Düvertepe Yatılı Bölge Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk. Eğitimin tüm paydaşlarının tamamının katılımıyla Balıkesir´de BENGİ Projesi´ni uyguluyoruz. Bu projeye devam edeceğiz. Okullarımıza giderek öğrencilerimizle birlikte kitap okuyarak öğrencilerin kitaplarla daha yakın olmalarını derslerinin yanında kitaplarla arkadaş olmalarını sağlıyoruz. Bu etkinlik, öğrenciler tarafından çok benimsendi." şeklinde konuştu.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini de anlattı.

DİĞER DOSTLUKLARDAN DAHA KALICIDIR

     Çocuklara kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, "Kitaplarla, bir kez tanıştığımız zaman, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir.  Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Nasıl ki antrenman yapmadan sporda dereceye ulaşamazsanız, kitap okumadan da başarıya ulaşamazsınız " dedi.

BİRÇOK BAŞARININ BAŞLANGICINDA HAYALLER VAR

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. "dedi.

31-03-2017  31-03-2017

31-03-2017  31-03-2017

 31-03-2017  31-03-2017

 31-03-2017  31-03-2017

31-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.