BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Okullarımızdaki Başarı Daha da Artacak

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine Karesi Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Ortaokulu ile Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile devam ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ İle Okullarımızdaki Başarı Daha da Artacak

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’yı İl Milli Eğitim Müdür V. Haydar Aydın, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Strateji Geliştirme Hizmetleri Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, okul müdürü M. Tayyip Eyiol, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

HEDEF YOKSA ANLAM VE ENERJİ DE YOKTUR

    Öğrencilerle yakından ilgilenen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 5/A sınıfında okuma etkinliğine katılarak, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okulun yöneticileri ve öğretmenleriyle de bir toplantı yaparak okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Eğitime çok önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, "Eğitimde başarı çıtasını bulunduğumuz noktadan daha üst seviyelere çıkarabilmek için siz öğretmenlerimize ve idarecilerimize büyük görev düşüyor. Eğitimde hedefler koyduk. Bu hedeflere sizlerin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Toplumumuzun gelişmesi ve kalkınması ancak eğitimle gerçekleşir. Eğitime önem vermeyen hiçbir ülke kalkınamaz. Onun için geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın çok iyi eğitim alması gerekiyor. " ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE GELECEĞE HAZIRLAYALIM

     Başlatılan BENGİ Projesi sayesinde okullardaki başarının daha da artacağını, bu artışın çocukların geleceğini de önemli yönde etkileyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Yarının büyükleri olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekmektedir. Tabii ki çocuklarımızı sadece eğitim ve öğretim alanında değil, kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri, bilgi ve becerileri doğrultusunda sanat, spor ve birçok alanda da kendilerini geliştirmeleri için de önayak olmamız gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamış oluruz.  " dedi.

GELECEKTE DE GÜÇLÜ OLACAĞIZ

     Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımız ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, o kadar da ülkemiz gelecekte güçlü olacaktır. Bir taraftan eğitim ve öğretim çalışması yapılırken, bir taraftan da değerlerimizin ve duygularımızın da iyi şekilde yönetilmesiyle birlikte öğretmenlerimiz ciddi bir fedakârlık ve özveri içerisinde çocuklarımıza gerekli önemi veriyorlar. Tüm Okul Müdürlüklerimiz, Kaymakamlıklarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve tüm camia üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. "dedi.

HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİMDİR

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. Toplumların en büyük gücünün insan sermayesi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Her şeyin başı eğitimdir diyerek çıktığımız BENGİ  yolculuğunda siz değerli öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi bir eğitimi kitapsız düşünmek mümkün değildir. Onun için bugün burada kitaplardan bahsedeceğiz. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. İnşallah başarılı olursunuz hedefinize ulaşırsınız. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar.  Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Sevgili çocuklar, kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve  hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu. 

SEVMEDİĞİNİZ BİR MESLEK SEÇİP MUTSUZ OLMAYIN

     Meslek seçiminin, öğrencinin yaşamında çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Asla sevmediğiniz bir meslek seçip mutsuz olmayın. Eğer, seçtiğiniz mesleğin zorluklarının üstesinden geleceğinizi biliyorsanız o mesleği seçin. Ailelerinizin meslekler ile ilgili söylediklerini dikkate alın ama son söz yine sizde olacak. Önünüzdeki sınav aylarını iyi değerlendirin "diye konuştu.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerimizle uzun süre sohbet ederek onların yönelttiği soruları içtenlikle cevaplandırdı. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar diledi.

 

01-03-2017  01-03-2017

01-03-2017  01-03-2017

01-03-2017  01-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.