BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle “Sporda Yetenek 10´la Gelecek"

   Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak, spor yapma imkânı bulamayan öğrencilere spor yaptırmak için BENGİ projesi kapsamında düzenlenen  "Sporda Yetenek 10´la Gelecek" projesi büyük ilgi gördü.
BENGİ İle “Sporda Yetenek 10´la Gelecek"

SPOR, SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ

     Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi, İl Milli Eğitim ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince yürütülen proje kapsamında çalışmalarına devam eden öğrencileri Yeni Spor Salonunda ziyaret eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, spor yapan öğrencilerin daha da artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.

     Ziyaretlerde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Adem Özalp eşlik etti.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, sporun birleştirici özelliği olduğunu belirterek, Balıkesir´de gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek ve sporun bir yaşam kültürü haline getirilmesi için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

     Küçük yaşlardan itibaren yapılan sporun hem vücut hem de zekâ gelişimine olumlu katkı sağladığını bildiren Vali Yazıcı, sağlıklı bir yaşam, fiziksel ve ruhsal gelişim açısından sporun son derece önemli olduğunu söyledi.

SOSYAL HAYATIN BİR PARÇASI OLDUKLARINI ANLAYACAKLARDIR

     Balıkesir´de eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, " Öğrencileri bir araya toplayıp birlik ve beraberlik aşılamaya, sosyal aktiviteler yapmaya çalışmaktayız. Amacımız sosyal, sağlam karakterli ve kendine güveni olan bir gençlik yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler küçük yaştan itibaren sosyal hayatın bir parçası olduklarını anlayacaklardır. Bu proje kapsamında veliler çocuklarını buraya severek gönderiyorlar. Bu güzel spor tesislerimizin içini doldurmak gerekiyordu. İşte bu başarılı, istekli öğrencilerimizle içinin doldurulduğunun göstergesidir. " ifadelerini kullandı.

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ

     Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı , "Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. Bu projeye katkısı olan herkese ve özellikle ailelere çok teşekkür ediyorum. Spor, disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini gönülden arzu ediyorum. " şeklinde konuştu.

 

13-04-2017  13-04-2017 

13-04-2017  13-04-2017

13-04-2017  13-04-2017

13-04-2017  13-04-2017

13-04-2017  13-04-2017

13-04-2017  13-04-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.