BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Yeteneklerinize Yön Verin

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Karesi T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti.
BENGİ İle Yeteneklerinize Yön Verin

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Millî Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ile birlikte Karesi T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesine gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

     Öğrencilerin ileride iyi bir iş sahibi olabilmeleri için derslerine çok çalışmaları gerektiği söyleyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gayret göstererek, derslerinde başarılı olmalarını ve çok çalışmalarını istedi ve kendisinin zor şartlar altında eğitimini nasıl tamamladığını paylaştı.

BİLGİYE ULAŞMANIN TEMELİNDE KİTAP VAR

     Vali Yazıcı, üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.

KULAKTAN DOLMA BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN

     Meslek seçiminin, yaşam biçimini de belirlediğini belirten Vali Ersin Yazıcı, "Üniversitede bir bölümü seçmek aynı zamanda gelecekte yapacağınız mesleğe karar vermek demektir. Sadece üniversiteye girmiş olmak için bir tercih yapmayın. Gerçekten gelecekte çalışmayı planladığınız ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bölümü ve üniversiteyi tercih edin.  Unutmayın, gelecekteki hayatınızla ilgili çok önemli bir karar verme aşamasındasınız. Bu süreçte kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin. Tercih edeceğiniz bölüm, meslek ve üniversite hakkında iyi bir araştırmayla doğrudan kendiniz bilgi edinin. "dedi.

İNSAN SEVDİĞİ İŞİ YAPTIĞINDA BAŞARIYA ULAŞIR

     Gelecekte bir mesleği gerçekten başarıyla yapabilmenin yalnızca yüksek puanlı bölümleri bitirmekle mümkün olmayacağının bilinmesini isteyen Vali Yazıcı,  "Bölüm tercihi sırasındaki en önemli faktörler ise sizin ilgi ve yönelimlerinizdir. İnsan sevdiği işi yaptığında kuşkusuz başarıya ulaşır. Bu yüzden diğer aile bireylerinin sizleri bazı seçeneklere zorlaması doğru değil. Aileler çocuklarını başkalarıyla karşılaştırmamalı, onların istemedikleri programlara girmeleri için zorlamamalıdır. "dedi.

HAYAL ETMEK BAŞARININ BAŞLANGICIDIR

     Hayal etmek başarının başlangıcıdır diyen Vali Yazıcı, "Önce hayalinizi kurun ve ardından bu hayalinize ulaşma adına adımlayın, yürüyün ve koşun. Geleceğe ilişkin mutlaka hayalleriniz vardır özellikle de sizlerin hayal gücü çok önemli. Siz hayalinizin peşinden koşun. Geçmişte de başaranlar hep hayal edenler olmuştur. Kitap okumanın hayal gücünü genişletmeye, düşüncelerini ve kendini ifade etmeye katkısı çoktur. " diye konuştu.

BAŞKALARININ DOĞRULARI HER ZAMAN SİZİN DOĞRUNUZ OLMAYABİLİR

     Tercihlerde sadece bugünü değil, geleceğin dünyasının da göz önüne alınmasını isteyen Vali Yazıcı,  "Başkalarının doğruları her zaman sizin doğrunuz olmayabilir. Gelecek sizin olduğu için tercih de sizin. Kendi ilgi ve yeteneklerinizi mümkün olduğu kadar gerçekçi olarak değerlendirmeye çalışın." tavsiyesinde bulundu.

     Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Vali Yazıcı, yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.

GELECEKTE GÜZEL YERLERDE OLACAĞINIZA YÜREKTEN İNANIYORUM

     Öğretmenlerle gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk lise ziyaretini Karesi T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesine gerçekleştiren Sayın Valimize teşekkür ederek yeni eğitim öğretim yılının eğitim camiamıza hayırlı olması temennisinde bulundu. Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerin önemine değinerek öğrencilerimizin asla ümitsizliğe kapılmadan, yetenekleri doğrultusunda ilerleyerek gelecekte güzel yerlerde olacaklarına yürekten inandığını ifade etti.   

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

     Ziyaretinde öğretmenlerle de toplantı yapan Vali Yazıcı, " İlimizin eğitim kalitesini yükseltme anlamında yürüttüğümüz proje ve çalışmaların en önemli parçalarından biri şüphesiz sizlersiniz. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin başarılı olmasında, millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyerek yetişmesinde en büyük görev şüphesiz öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle birlikte güzel bir hava yakalayarak, eğitimde başarılı bir hamle yapma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda hep birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu iş bir ekip çalışmasıdır. " diye konuştu.

LAF OLSUN DİYE YAPMIYORUZ

     Bu projenin Balıkesir´in projesi olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; laf olsun diye bir şey yapalım düşüncesinde olmadıklarını söyledi.

TAKİP VE DENETİME DEVAM

     Veli ve öğretmenle, eğitim kadrolarının yapacağı çalışmalarla öğrencinin her türlü şekle girebileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim." diye konuştu.

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

04-10-2017  04-10-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.