BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Marmara’da..

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi “Okuma Etkinliği” ve “Öğretmen Buluşmaları" kapsamında Marmara ilçemizde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ Marmara’da..

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız Marmara Saraylar İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katıldı.

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitim ve özel hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini öğrencilerimizle paylaştı.

KİTAP, EN İYİ DOST VE EN SAĞLIKLI ARKADAŞTIR

     Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini alan Vali Yazıcı, "Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar." şeklinde konuştu. Öğrencilerin çok çalışıp başarıyı en özverili şekilde yakalaması için her zaman arkalarında olacaklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, öğrencilik yaşamı ile meslek hayatı hakkında bilgiler verirken, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin ve hedeflerinin olması gerektiğini dile getirdi.

HEM ÇALIŞIP, HEM OKUDUM

     Öğrencilerden gelen sorular üzerine Valilik mesleğinden söz eden Vali Yazıcı, "Bizim mesleğin asıl çekirdeği kaymakamlıktır." dedi.

     Valilik Makamına kadar uzanan süreci de öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, "Üniversite döneminde hem çalışıp, hem okudum. Ciddi bir deneyimdi benim için. Üniversite yıllarımda da kendime göre hedefler belirledim.  Bu meslek fedakârlık gerektiriyor. Mesai saati gözetmeksizin çalışmalısınız. Bizler, yasalarla belirlenen kurallar ve programlara uygun olarak halkımıza hizmet ederiz. Devlet kurumlarının uyumlu ve ahenkli bir şekilde işleyişinde valilerin koordinasyon görevi bulunuyor. "dedi.

     Öğrencilerimizle bir süre daha sohbet ederek onların istek, sorun, talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

       Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın, Marmara Saraylar Ortaokulu konferans salonunda öğretmenlerle bir araya geldi. Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi´nin (BENGİ)  önemine dikkat çektiği toplantıya Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Servet Kocagöz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk ve öğretmenler katıldı.

BENGİ BİZİM SEVDAMIZ

      Programda BENGİ Projesi hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, "BENGİ bizim bir sevdamız. Sendika, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek kaygımız öğrencilerimiz" ifadelerini kullandığı konuşmasında projenin içeriğini anlattı. Projenin dört ayaktan oluştuğunu kaydeden Yıldız, bunları şöyle sıraladı: Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal-Kültürel-Sportif Faaliyetler ve Okul-Toplum-Aile İşbirliği.

OKUL, AİLE VE ÇEVRE FAKTÖRÜ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR

     Toplumsal hayatımızın sürdürülebilmesi açısından eğitimin çok önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç ise, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim hizmeti alabilmelerinin sağlanması ve eğitim sektöründe meydana gelen gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla eğitim camiasıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında okul, aile ve çevre faktörü önem arz etmektedir." dedi.

KİTAPLARI ADRES GÖSTERİYORUZ

     Eğitimin daha da nitelikli hale gelmesi için hep birlikte çaba gösterdiklerini ifade eden Vali Yazıcı da, "BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlararası işbirliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden; mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Nihai amacımız, Balıkesir´in pırıl pırıl evlatlarının çok daha nitelikli eğitim almasını temin etmektir. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösteriyoruz. "dedi.

TÜM DERSLERDE DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİ

     Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli. "diye konuştu.

ÇOCUKLAR, BÜYÜKLERİ TAKLİT EDERLER

     Öğretmenlerin başarılı olması için sevgi merkezli bir yol çizmeleri gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf etmeliyiz. Ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü belirtmek isterim. Çocuklar, büyükleri taklit ederler. Bu nedenle sizler de çocuklara Hakikat, Sevgi, Doğru davranış, İç huzur ve Şiddetten kaçınma değerlerini öğüt olarak değil de uygulayarak öğretin. ´´ diye konuştu.

BENGİ İLE KALİTE ARTACAK

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını söyledi. BENGİ Projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını anlatan Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerden çok çalışmalarını istedi.

 

 26-04-2017  26-04-2017

26-04-2017  26-04-2017

26-04-2017  26-04-2017

26-04-2017  26-04-2017

26-04-2017  26-04-2017

26-04-2017  26-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.