BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Rüzgarı Erdek ve Bandırma’da Esti

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğretmen buluşmaları kapsamında Erdek ve Bandırma´da eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.
BENGİ Rüzgarı Erdek ve Bandırma’da Esti

     Gerçekleştirilen toplantılara, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın yanı sıra Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Erdek Kaymakamı Hasan Erkal, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz ile çok sayıda eğitim yöneticisi ve öğretmen katıldı.

BENGİ BİZİM SEVDAMIZ

     Erdek ve Bandırma´da düzenlenen programlarda Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) projesini tanıtan ve içeriği hakkında sunum eşliğinde bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, projenin “Akademik Başarı”, “Değerler Eğitimi”, “Sosyal-Kültürel-Sportif Faaliyetler” ve “Okul-Toplum-Aile İşbirliği” olmak üzere dört ayaktan oluştuğunu kaydetti. "Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ projesi bizim bir sevdamız. Sendika, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek kaygımız öğrencilerimiz olsun. " dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da öğretmenlere hitap ettiği konuşmasında, sadece üniversite sınavlarına hazırlanan değil, ilim ve irfan sahibi gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Değerler eğitimine önem vermeliyiz" dedi. Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerin sadece öğretim programlarının uygulayıcısı olmadıklarını vurgulayarak, öğrencilere değer kazandırmada öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirtti.

HER BİR ÇOCUĞUMUZ BİZİM İÇİN BİR DEĞER VE ZENGİNLİKTİR

     Bir toplumun geleceği olan gençlere değer vermek gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, "Her bir çocuğumuz bizim için bir değer ve zenginliktir. Eğitim bir birey ve insanı değerli hale taşır, onu bir değer haline getirir. Şu anda çağımızda modern toplumların en çok önem verdiği eğitim, değerler eğitimidir. Değerler eğitimi olmadan diğer eğitimlerin bir kıymeti yoktur. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştireceğiz. Eğitim çok önemlidir, ama değerler eğitimi daha önemlidir." dedi.

TÜM DERSLERDE DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİ

     Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli." diye konuştu.

BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ZORUNDAYIZ

     Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerine önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. Bu vesileyle ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü tekrar tekrar belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, konuşmasının geri kalan kısmında okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti ve kamu kurumlarının yanı sıra toplumun her kesiminin bu konuda sorumlu olduğunu kaydetti.

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

15-03-2017  15-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.