BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Sevdası Hep Birlikte Büyüyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında  Altıeylül General Kemal Ortaokulu´nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ Sevdası Hep Birlikte Büyüyor

     Altıeylül General Kemal Ortaokulu’nda BENGİ projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, kurumlar arasında en fazla okullara önem verdiklerini, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar,  Altıeylül General Kemal Ortaokulu  öğretmen ve öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

     Daha sonra öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

MERAK EDİP ARAŞTIRIN

     Eğitim hayatının önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, çok çalışmanın istenilen hedefe ulaşmada en önemli unsur olduğunu belirterek öğrencilerimize; başarılı olmak istiyorlarsa merak edip araştırmalarını, çok okuyan ve okuduğunu iyi anlayan öğrenciler olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

HERKES KİTAPLA DOST OLSUN

     Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali Yazıcı, " Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir. Kitap okumanın boş zaman işi değil, yaşam şekli olduğunu göstermek için bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

ÜMİT ETTİĞİMİZ HEDEFLERE ÖĞRETMENLERİMİZLE BERABER ULAŞACAĞIZ

     Balıkesir´de, eğitimin kalitesini ve başarısını artırmak, öğrenci kapasitesini geliştirmek, öğretmenlerde motivasyonu yükseltmek amacıyla Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın himayelerinde yürütülen BENGİ projesi hakkında Altıeylül General Kemal Balıkesir Ortaokulu’nda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir toplantı yaparak öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını belirtti. Vali Yazıcı, öğretmenlerin; öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamak, bilgiyle donatmak, iyi birer insan olarak yetişmek için üzerlerine düşen sorumluluğu, özveriyle yerine getirmek için büyük çaba gösterdiklerini ifade etti.

EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ KONUSUDUR

     Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. Balıkesir´in eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz.  Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır." diye konuştu.

BAŞARI İNANMAKLA BAŞLAR!

     Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu güzel seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ´ye kendi çabasını veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum ."  dedi.

 

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

07-03-2017  07-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.