BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BENGİ” ye Edremit Körfezi´nden Tam Destek

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.
“BENGİ” ye Edremit Körfezi´nden Tam Destek

   Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ve Hayırsever Fernur Sözen´in de eşlik ettiği ziyarette Vali Ersin Yazıcı, Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimizle tanışırarak okulun eğitim ve öğretim durumu hakkında okulun eğitim yöneticilerinden bilgi aldı.

ÖĞRENCİLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

   BENGİ projesi hakkında bir değerlendirme de bulunan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, en fazla önem verdikleri kurumlar arasında okullarımız olduğunu, dolayısıyla öğrencilerimizn kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

GÜNEY MARMARA´YA HİZMET VEREN OKUL

   Ziyarette bulunduğu Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, burada öğretmenlerle tek tek tanışarak, okulun Güney Marmara´ya hizmet veren güzel bir okul olduğunu, bu okuldan yetişecek öğrencilerin başta Balıkesir ve Türkiye´nin değişik yerlerindeki turistik tesislerde çalışma imkânı bulacaklarını, onun için iyi yetiştirilmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

EN BÜYÜK PAY ÖĞRETMENLERİN

   Başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, " Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var. Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. Bu süreçte BENGİ projesine yapmış olduğunuz katkılar ve verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyor; okul idarecilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum ." dedi.

SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE KİTAP OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı öğretmenlerimizle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Hayırsever Fernur Sözen öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

   Daha sonra öğrencilerimizle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

   Öğrencilerin ileride iyi bir iş sahibi olabilmeleri için derslerine çok çalışmaları gerektiği söyleyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gayret göstererek, derslerinde başarılı olmalarını ve çok çalışmalarını istedi ve kendisinin zor şartlar altında eğitimini nasıl tamamladığını paylaştı.

HEDEFLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDERSENİZ BAŞARIRSINIZ

   Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, "Gayretli çalışır, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşırsınız." dedi.

KİTAP EN İYİ DOST

   Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini de alan Vali Yazıcı, "Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar." şeklinde konuştu.

İŞ GARANTİLİ OLARAK MEZUN OLUYORSUNUZ

   Öğrencilerin çok çalışıp başarıyı en özverili şekilde yakalaması için her zaman arkalarında olacaklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin ve hedeflerinin olması gerektiğini dile getirdi. Bu okuldan yetişecek öğrencilerin turizm ve otelcilik konusunda deneyimli olacaklarına inandığını ifade eden Vali Yazıcı, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Doğal güzelliği, tarihi mekânları, kültürü, denizi ile turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde, turizme yönelik bu tür okulların bulunması bizler için bir şans ve avantajdır. Hizmet sektörü, ülkemizde ve dünyada hızla gelişirken eleman ihtiyacı en çok hissedilen meslek dallarından biridir. Bu tür okullarda kendisini iyi yetiştiren, kendilerine sunulan eğitim imkânlarını en iyi şekilde kullanan çocuklarımız bir bakıma iş garantili olarak mezun oluyorlar. Hizmet sektöründe personelimizin iyi yetişmiş ve görevini iyi yapıyor olması, donanımlı olması son derece önemli. Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de, nitelikli personel ihtiyacını kapatacak en önemli okullarımızdan birisi. Gerçekten buradan yetişen çocuklarımızın ben iş sorunu olacağını düşünmüyorum. Turizmde büyük roller üstleneceksiniz. Her açıdan sizler için bizler için çok özel bir okul. Türkiye´de turizm çok ilerledi, önünüz çok açık. Başarılarla dolu bir gelecek sizi bekliyor. Türkiye´nin ara elemana ihtiyacı var. Mesleki ve teknik eğitime ihtiyacı var. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli rol üstlenecek gençlerimizin, meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılmasının önemini her gün daha çok kavrıyoruz. Bu açıdan son yıllarda gençlerimizi kabiliyetlerine göre yetiştirerek meslek edinmelerini sağlamak milli eğitimin temel politikası haline gelmiştir."dedi.

BELİRLENMİŞ BİR HEDEF ÇALIŞMALARIMIZDA YOĞUNLAŞMAYI SAĞLAR

   Hedeflere ulaşmada okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Vali Yazıcı "Hayatı anlamada kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç bunu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. İnşallah başarılı olursunuz hedefinize ulaşırsınız. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. İleride ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın. " dedi.

   Ülkemizin kalkınıp gelişmesinde genç nesillerimize büyük görevler düştüğünü anlatan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerimizden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi. 

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

24-03-2017  24-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.