BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ’de Yarışan Öğretmenler Ödüllendirildi

   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında öğretmenler arası “Söz ve Beste”, “Sloganlı Afiş” ve “Kısa Film” yarışmalarında derece alan öğretmenler ödüllendirildi.
BENGİ’de Yarışan Öğretmenler Ödüllendirildi

     Balıkesir Yeni Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, daire amirleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

BENGİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

     İlimizde Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ projesinin her geçen gün adeta kar topu gibi büyüyerek devam eden bir proje olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşmalarında, “BENGİ bizim artık sevdamız. İstedik ki bu sevdamızın ‘Söz ve Beste’, ‘Sloganlı Afiş’ ve ‘Kısa Film’i olsun. Öğretmenlerimiz arasında ve şehrimizde daha da tanınmasına vesile olsun. Bu amaçla yola çıkarken bize destek olan Altıeylül Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Belediyesinin kıymetli yetkililerine şükranlarımı arz ediyorum. Yarışmaya ben de varım diyerek katılan değerli öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.  dedi.

     BENGİ projesi kapsamında ilimizde birçok güzel faaliyetler ve etkinlikler gerçekleştirildiğine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “İlimizin her bir ilçesinde öğretmen ve öğrenci buluşmalarıyla ayrı ayrı, böylesine güzel etkinliklerin oluşmasına katkı sağlayan başta Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum. BENGİ projemizin ülkemizin 81 vilayetine, örnek bir proje olarak yaygınlaşarak artacağına yürekten inanıyorum.” sözlerine yer verdi.

BENGİ BALIKESİR’İMİZLE ÖZDEŞLEŞTİ

     Sayın Valimizin ortaya koyduğu BENGİ projesinin İlimizde sadece eğitim kurumlarını değil bütün kurumlarımızı heyecanlandırdığını dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu konuşmalarında, “Biz de Altıeylül Belediyesi olarak bu projenin içinde kendimizi aktif olarak bulduk. Ne kadar destek olabilirsek o kadar kendimizi bahtiyar hissediyoruz. Çünkü öğrenciler bizim geleceğimiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu 2053-2071 hedeflerine bu gençlerimiz sayesinde ulaşacağız. Atatürk’ün koymuş olduğu muasır medeniyetler seviyesine bu gençlerimiz sayesinde inşallah kavuşacağız. BENGİ Balıkesir’imizle özdeşleşti. Tabi bu projenin en önemli ayaklarından biri öğretmenler. Öğretmenler, bu işe inanmazsa, derinlemesine özümsemezse ve iliklerine kadar hissetmezse başarıyı yakalamak mümkün değil. Onun için eğitimcilerimiz bu projenin tam özüne dahil oluyorlar. Bu yarışmalara katılarak da projeye ciddi katkı sağladılar. Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

BİR GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarında, "Yapmak istediğimiz vermek istediğimiz mesajları sanat üzerinden çok daha iyi verebiliyoruz. Bu tip organizasyonlara hep destek verdik, bundan sonrada devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

     Güzel bir gerekçe ile bir arada bulunduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "İnsan, hayatında onure edildiği anları kolay kolay unutmaz. Yüzlerce öğretmen arkadaşımız katılım gösterdi. Jürimiz en güzelini değerlendirdi. Tüm katılımcılara huzurunuzda teşekkür ediyorum. BENGİ Projesi ile bu şehirde eğitimin konuşulur hale gelmesi için bir gayret içindeyiz. Hep birlikte başta Milli Eğitim teşkilatı ve diğer kurum ve kuruluşlarla geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin iyi değerlerle, insanı değerlerle yetişmesi, hoş görüyle yetişmesi, vatan sevgisiyle yetişmesi gibi birçok değeri içinde barındıran ve başarıyı hedefleyen ve benim açımdan da bunlarla birlikte şehre faydalı olacağını düşündüğümüz  okuma alışkanlığının artacağını bekliyoruz, bu yolda da ilerliyoruz. Buna da inancımız tam. Şehrin her noktasında Marmara´dan Savaştepe´ye Dursunbey´den Ayvalık´a kadar eğitim konuşulur hale gelmeye başladı. Önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda Altıeylül Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyelerimizin de yakın ilgisini bu arada göz ardı edemeyiz.Tüm kurum ve kuruluşları kendi ellerinden gelen imkanlarla bu gönül birlikteliğine katkı sunuyorlar. Önümüzdeki yılın daha güzel olacağını bu alanda daha çok çalışmalar yapıp, daha farklı örnekler oluşturup, bu güzel çalışmaların örnek alınarak tüm okullarımızda hayat bulacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

AMAÇ: ÜLKEMİZİ 2023-2071 HEDEFLERİNE TAŞIYACAK NESİLLERİ YETİŞTİRMEK

     Balıkesir ili genelinde eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak, milli manevi değerlerine bağlı, ülkemizi 2023-2071 hedeflerine taşıyacak nesilleri yetiştirmek için tüm okul ve kurumlarda faaliyetler planlamak, yürütmek ve faydalılığını izlemek amacıyla Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın himayelerinde başlatılan BENGİ projesi kapsamında ilimizde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Altıeylül Belediyesi iş birliğinde öğretmenler arası “Söz ve Beste Yarışması”, “Sloganlı Afiş Yarışması” ve “Kısa Film Yarışması” düzenlenmiştir.

BENGİ YARIŞMASINA EĞİTİMİN GÖNÜLLÜ NEFERLERİNDEN YOĞUN İLGİ

     Çok yönlü bir eğitim projesi olan Balıkesir´e farkındalık katan BENGİ, sosyal, kültürel sportif faaliyetlerin yanı sıra akademik ilerlemeyi de temel almaktadır. Bu bağlamda eğitimin gönüllü neferleri öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen ve İlimiz genelinde yoğun ilgi gören  “Kısa Film Yarışması”na 18 eser, “Sloganlı Afiş Yarışması”na 101 eser, “Söz ve Beste Yarışması”na 22 eser katıldı. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde her bir yarışmada birinci olan öğretmenimiz 3000 TL, ikinci olan öğretmenimiz 2000 TL, üçüncü olan öğretmenimiz 1000 TL para ödülünün sahibi oldu.

“KISA FİLM YARIŞMASI”

Bandırma Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Merkezi öğretmeni Harun SAĞLAM - İL BİRİNCİSİ

Bandırma Anadolu Lisesi öğretmeni Vijdan ÖZ - İL İKİNCİSİ

Edremit Şehit Öğretmenler İlkokulu öğretmeni Hakan KAYA - İL ÜÇÜNCÜSÜ

“SLOGANLI AFİŞ YARIŞMASI”

Sındırgı Yağcıbedir Ortaokulu öğretmeni Esra BÜLTE - İL BİRİNCİSİ

Karesi Jandarma Teğmen Cengiz Evranos Ortaokulu öğretmeni Burcu İNCEKARA - İL İKİNCİSİ

Karesi Ali Hikmet Paşa Ortaokulu öğretmeni Ayla Dinçer YAZICI - İL ÜÇÜNCÜSÜ

“SÖZ VE BESTE YARIŞMASI”

Kepsut Oktay Koçman Ortaokulu öğretmeni Cihangir İNCEMEN - İL BİRİNCİSİ

Karesi İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Emek Koray KARATEKE - İL İKİNCİSİ

Bigadiç İlyaslar Ortaokulu öğretmeni Selda TEHLİ - İL ÜÇÜNCÜSÜ

     Üç kategoride düzenlenen yarışmalarda derece alan  iyi ve güzel bir gelecek için çocuklarımızı özenle yetiştiren öğretmenlerimize ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edilmesinin ardından günün anısına fotoğraf çekimiyle program sona erdi. 

 

08-06-2017  08-06-2017

08-06-2017  08-06-2017

08-06-2017  08-06-2017

08-06-2017  08-06-2017

08-06-2017  08-06-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.