BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Beyaz Bayrak ve Sertifika" Töreni

         Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca yürütülen "Beyaz Bayrak" Projesi kapsamında sertifika almayı hak eden kurumların okul müdürlerine sertifikaları ve bayrakları 25 Haziran 2015 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.           İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut SOLAK ve okul müdürleri katıldı.


         “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında değerlendirme sonucunda İl genelinde 82 okul “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır. Karesi ve Altıeylül ilçelerinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan  12 okuldan , Bahçelievler Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi, Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu, Köylüköy İlkokulu, Yakupköy İlkokulu, Mithatpaşa Anaokulu, Necatibey Eğitim Fakültesi Anaokulu, Tatlıpınar İlkokulu ve Ortaokulu müdürlerine "Beyaz Bayrak ve Sertifikaları" İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ tarafından verildi.

BALIKESİR İLİ GENELİNDE 82 OKUL BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI

         03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amacıyla Balıkesir’de 2014-2015 eğitim-öğretim yılında denetlenen 148 okuldan “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 82 okula “Beyaz Bayrak” verildi.

“BEYAZ BAYRAK” ALMAK KADAR KORUYABİLMEK DE ÖNEMLİ

          İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ , “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan Karesi ve Altıeylül ilçelerindeki 12 okulda görev yapan okul müdürleri ile bir süre sohbet ederek, " Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürütmüş olduğumuz ortaklaşa çalışma sonrasında beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımıza bu bayrakları teslim ediyoruz. “Beyaz Bayrak” projesini gerçekten çok önemsiyoruz. Beyaz Bayrak almak kolay değil. Bu bayrakları almak kadar koruyabilmek de çok önemli. Siz okul müdürlerimizin şahsında müdür yardımcılarımızı, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi ayrıca büyük katkısı olan hizmetlilerimizi ve tüm paydaşlarımızı tebrik ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

           Protokol gereği 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında da denetimlerimiz devam edecek olup düzenlenen sertifikalar 3 yıl geçerli olacaktır.

 

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.