BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezi´nden Önemli Bir Proje

       Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanarak TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısına sunulan “Kadrajdan Biyosistematiğin Karesi” adlı biyoloji projemiz ülke genelinde ilk 39 proje arasına girmiştir. Ayrıca Türkiye’deki tüm Bilim ve Sanat Merkezleri içinde kabul edilen iki projeden biri olmuştur.
Bilim ve Sanat Merkezi´nden Önemli Bir Proje

      Proje yürütücülüğünü Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji öğretmeni Selma CANER ‘in yaptığı çalışmada, okul müdürü Muzaffer ÇAKIR ve müdür yardımcıları Mehmet TUNA ve İsmail GÜMÜŞ uzman personel olarak görev yapacaklardır.

PROJE DOĞA-YAZ KAMPI ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECK

      “Kadrajdan Biyosistematiğin Karesi” adlı proje, 30 Mayıs- 07 Haziran 2015 tarihleri arasında Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi  8. Sınıf öğrencileri içerisinden seçilen 25 öğrenci ile eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Çanakkale Ayvacık Kartal Yuvası Butik Otelde bir doğa-yaz kampı şeklinde gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENCİLER SANATI VE SPORU BİR ARADA YAŞAYACAK

       Öğrenciler, projenin içinde yer alan doğa fotoğrafçılığı çalışması ile sanata, dalış ve oryantiring çalışması ile spora yönlendirilecektir. Ayrıca Balıkesir Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden katılan, “Canlı Sistematiği” konusunda alanında uzman akademisyenlerle bizzat doğal yaşam içinde doğayı bir fen laboratuvarına çevirerek,  yaşadığı canlıları yakından tanıma fırsatını,  zenginleştirilmiş bu öğrenme ortamında kazanacaklardır.  Böylelikle öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlanacaktır. Öğrencilerimizin hayatları boyunca unutamayacakları eşsiz bir deneyim kazanacakları bir gerçektir. 

Kamp Yerimiz - Kartal Yuvası Butik Otel - Ayvacık Çanakkale

Dalış Eğitimi - Ege Su Sporları - Ayvalık Güneş Adası

Balıkesir Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Akademisyenler

BASAF Fotoğraf Sanatı Derneği Doğa Fotoğrafçılığı

Oryantring Saha Çalışması

 

ÖĞRENCİLERİMİZ “HABİTATA SAYGI” FELSEFESİNİ ÖĞRENECEK

     Balıkesir Karesi Belediyesi’nin de desteklediği bu proje ile öğrencilerimiz Kaz Dağları’nın tüm endemik bitki ve hayvanlarını yakından tanıma, Ege Denizi’nin canlı sistematiğini, tüple dalış yaparak yakından inceleme fırsatı yakalayacaklardır. Ayrıca yakın çevresindeki mikroskobik canlılar ve mantarlar da incelenecektir. Tüm bu canlıları incelerken fotoğraf karelerine dökecekler ve çektikleri fotoğrafları gerek kendi okulları gerekse Balıkesir’in önemli noktalarında sergileyeceklerdir. Tam bir doğa kampı içinde yaşayacak olan öğrencilerimiz ileriki yaşamlarında binalarda içerisinde oturan bireyler değil doğa ile barışık evler inşa eden birer biyomimarlar haline gelecektir.

    “Habitata Saygı’’ felsefesini öğrencilerimize vererek bilimi kadrajdan sanata dönüştürmenin hazzını Balıkesir Karesi Bilim ve Sanat Merkezi olarak  öğrencilerine sonuna kadar tattıracağız.

 

Bilim Sanat Merkezinden Başarı  Bilim Sanat Merkezinden Başarı

Bilim Sanat Merkezinden Başarı  Bilim Sanat Merkezinden Başarı

Bilim Sanat Merkezinden Başarı  Bilim Sanat Merkezinden Başarı

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.