BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bu Benim Eserim” Final Sergisi ve Ödül Töreni

      Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK iş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik 10. Matematik ve Fen Bilimleri ‘Bu Benim Eserim’ Proje Yarışması” final sergisi ve ödül töreni 02 – 04 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi.    
“Bu Benim Eserim” Final Sergisi ve Ödül Töreni

    Bakanlığımızın üst düzey yöneticileri ile İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin temsilcilerinin katıldığı 02 - 04 Haziran 2015 tarihlerindeki Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen açılış töreni ve ödül törenine ilimizi temsilen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, Balıkesir Bilim Sanat Merkezi Danışman Öğretmeni Hülya SERT ve Balıkesir Bilim Sanat Merkezi Öğrencisi Enes Arda ÖZGÜR katıldı.

“MUHTEŞEM ÜÇLÜ (ASAL-COLLATZ-KRİPTOLOJİ)” PROJESİ ANKARA’DA SEGİLENDİ

       “Bu Benim Eserim” Yarışması kapsamında ilimiz genelinde toplam 134 proje başvurusu yapıldı. İl çalışma grubu  elemeleri sonucunda 57 projemiz onaylanarak  Bölge Bilim Kuruluna gönderildi. Bölgede yapılan ön değerlendirme sonucunda toplam 16 projemiz kabul edilerek yarı finale kaldı. Balıkesir Bilim Sanat Merkezinden Danışman Öğretmen Hülya SERT ve Öğrencisi Enes Arda ÖZGÜR’ün hazırladığı matematik dalındaki “Muhteşem Üçlü (Asal-Collatz-Kriptoloji)” adlı proje Bölge Birincisi olarak Ankara’daki sergiye katılmaya hak kazandı. 02- 03 Haziran 2015 yapılan sergi sonunda 04 Haziran 2015 te  Başkent Öğretmen Evi’nde düzenlenen ödül töreni ile tamamlandı.

PROJE SAHİBİ ÖĞRENCİ VE DANIŞMAN ÖĞRETMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

       “Bu Benim Eserim” final sergisinde proje yarışmasına katılıp Türkiye finaline kalan 36 matematik 36 Fen Bilimleri alanında olmak üzere toplam 72 proje sergilendi. TÜBİTAK tarafından görevlendirilen jüri üyeleri 2 gün boyunca projeleri değerlendirerek Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ayrı ayrı ilk üç dereceye giren 6 proje belirlenerek dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenleri ödüllendirildi. Ayrıca finale katılan proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenlerin her birine taşınabilir harici bellek ile katılım belgesi verildi.

 

  

  

  

  

  

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.