BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesi’nden Okullarımıza 15 Bin Top

   Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki 712 okulumuza toplam 15 bin basketbol, voleybol ve futbol topu dağıtımı gerçekleştirildi.  
Büyükşehir Belediyesi’nden Okullarımıza 15 Bin Top

    Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen dağıtım  törenine, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdullah Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, kurum müdürleri, öğretmenler, sporcular ve öğrenciler katıldı.

    Top dağıtım töreni sporcuların gösterilerini sunumu ile başladı.

İMKAN BİZDEN OYNAMAK SİZDEN

    Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur konuşmalarına, geleceğimiz olan gençlerimizin spora olan ilgilerini artırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için önemli bir adım daha attıklarını ve bugün top dağıtım törenini gerçekleştirdiklerini belirterek başladı. Öğrencilerimize, okullarımıza sportif faaliyetler konusunda, araç-gereç ve imkanlar hususunda Büyükşehir Belediyesi olarak katkı sağlamak istediklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak okullarımıza spor malzemesi başta olmak üzere her alanda destek olmaya devam ettiklerini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bugün dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 15 bin adet topu Balıkesir ilimizin tamamında toplam 712 okulumuza dağıtıyoruz. Her okula 5 adet futbol, 5 adet basketbol ve 5 adet voleybol topu olmak üzere toplam 15 adet top dağıtıyoruz. 151.609 öğrencimizin her biri bu dağıttığımız toplarla spor yapacak. Sporcularımızın antrenmanlarını en iyi şekilde yapabilmelerini sağlamak için her türlü sportif imkanları sunuyoruz. Onun için imkan bizden oynamak sizden diyoruz. İnşallah Balıkesir´imizi spor alanında Türkiye´de ve dünyada marka şehir yapacağız. Bu vesile ile tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

   GENÇLERİMİZİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTARMALIYIZ

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı düzenlenen programda yaptığı konuşmalarında, "Okullara ve amatör spor kulüplerine her daim destek olmak, spor yapan gençlerin eksiklik çekmemesi ve şartların daha iyi olması için elimizden gelen çalışmaları yürütmekteyiz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak onları  sokaklardan uzak tutmak için her gencimizi spora teşvik ettirmemiz gerekmektedir. Bu destek için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur´a teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

   Gençlerin ve çocukların daha sağlıklı yetişmesi için Büyükşehir´in yaptığı çalışmaları takdir ile karşıladıklarını belirten Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, dağıtılan spor malzemelerinin depolarda saklanmamasını, gençlerimizin dağıtılan toplarıi yıpranıncaya, patlayıncaya kadar kullanmalarını istedi. Bu ülkeye her manada hizmet edecek gençlerin yetişmesini dilediklerini ifade etti.

SAĞLIKLI GELECEK İÇİN GENÇLERİMİZE SPOR MALZEMELERİ  DAĞITILDI

   Konuşmaların sonunda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur´a Büyükşehir Belediyesi Bayan Voleybol Takımı tarafından çiçek takdim edilmesinin akabinde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdullah Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız tarafından öğrencilerimize topların dağıtımı gerçekleştirildi.


23-02-2017  23-02-2017

23-02-2017  23-02-2017

23-02-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.